Domů / Novinky / 8 benefitů pravidelných horkých koupelí

8 benefitů pravidelných horkých koupelí

8 benefitů pravidelných horkých koupelí - Lovespa    Vysoký tlak a hladina cukru v krvi? Bolest hlavy? Věčně prochladlé končetiny? Nespavost? Nic z výše uvedených problémů vás již nemusí trápit. Pravidelné horké koupele mají mnoho benefitů, které jsou prospěšné lidskému tělu! Do horké vany nás to navíc táhne automaticky když venku promrzneme nebo jsme unavení. Tělo si samo řekne, co je pro něj dobré. Přečtěte si, čím vším mu horkou koupelí prospějete!

 

1. Snižují stres a uvolňují tělo

Horká voda zvyšuje tělesnou teplotu a uvolňuje svaly. Tento synergický efekt uklidňuje lidské tělo nejen po fyzické, ale i psychické stránce. Relaxace ve vaně umožňuje hodit všední starosti za hlavu a užit si chvilku jen pro sebe. Horká pára vstupující do plic a pokožky pak uvolňuje póry a zlepšuje cirkulaci krve.

2. Spalují kalorie

Zapomeňte na chůzi nebo běh! Horká koupel může být právě tím, co potřebujete ke spálení pár kalorií navíc z odpoledního dortíku. V nedávné studii provedené Loughborough University vědci zkoumali vliv horké lázně na hladinu cukru v krvi a zkoumali také množství spálených kalorií. 14 mužů kteří se zúčastnili studie bylo po dobu 1 hodiny ponořených v horké vaně. Pokus měl za následek spálení stejného počtu kalorií, které by mužské tělo spálilo během půlhodinová procházky (kolem 140 kalorií). Sbohem, tělocvično! :)

3. Snižují krevní tlak

Studie prokázaly, že pravidelné horké koupele mohou snižovat krevní tlak. Rozšiřují cévy a tím umožňují krvi účinněji kolovat naším tělem, což snižuje napětí nejen v krevním řečišti, ale i v celém lidském těle. Koupele jsou ideální prevencí proti bolestem hlavy, jelikož většina typů bolestí hlavy je způsobena zúžením krevních cév v hlavě.

4. Pomáhají při nespavosti

Jak již bylo napsáno, horká voda celkově uvolňuje tělo. Přidáte-li do napuštěné vany koupelovou sůl s levandulovou esencí, vytvoříte si opravdové lázně přímo u vás doma a navodíte si opravdu příjemné usínání..Levandule volňuje napětí, zmírňuje stres a příjemně tak regeneruje organismus. Levandulový olej navíc příznivě působí na aknózní a mastnou pleť a pomáhá léčit projevy lupénky.

 

Levandulová koupelová sůl THERMELOVE

 za 59 Kč

 

 

 

5. Čistí a uzdravují pokožku

Díky vyšší teplotě  umožňují účinnější odstraňování bakterií z ran a zánětů kůže a tím prospívají k jejé celkové hygieně a rychlejší obnově. Horká voda pomáhá uvolňovat a otevírat póry a tím odstraňovat hluboko uložené toxiny z lidského těla. Výsledkem je na první pohled zdravější a svěžejší pleť.

6. Zvlhčují pokožku

Zkrabatělá kůže po koupeli možná nevypadá nejlákavěji, ale ve skutečnosti horké koupele pomáhají pokožku hydratovat a udržet jí déle svěží. Díky otevřeným a vyčištěným pórům pokožka snáze a mnohem více přijímá následnou kosmetickou péči. Dopřejte jí proto řádnou dávku ověřeného hydratačního krému nebo mléka. Krásně ji tím zklidníte a bude vypadat déle mladá a svěží. 

 Náš tip: 

 Hydratační levandulové tělové mléko s panthenolem Thermelove

 za 199 Kč

 

 

 

 

 

7. Pomáhají na kožní i jiné zdravotní problémy

Koupele ve spojení s rašelinovými přípravky nebo esenciálními oleji mají mnoho pozitivních efektů na naše tělo a jejich účinky jsou prověřeny již celými generacemi. Přinášejí úlevu při artróze, akutních a chronických bolestech kloubů či páteře, pomáhají hojit ekzémy, lupénku a akné a pozitivně působí na nervová onemocnění. 

8. Uvolňují dýchací cesty

Horká pára uvolňující se ze zahřáté vody napomáhá otevírat cévy a dutiny. Prospívá tak k celkovému uvolnění organismu a je velice prospěšná zejména během respiračních onemocnění, kdy podporuje vykašlávání a zvlhčuje sliznice.

 

Přejeme vám příjemný "Kousek lázní u vás doma" s naší lázeňskou kosmetikou

Tým Lovespa.cz

 

Zdroj textu: https://myheatworks.com/blogs/news/10-reasons-to-take-a-hot-bath-or-shower