Domů / Novinky / Bezpečné opalování: Jaký ochranný faktor potřebujete?

Bezpečné opalování: Jaký ochranný faktor potřebujete?

Bezpečné opalování: Jaký ochranný faktor potřebujete? - Lovespa    Sluneční záření má celou řadu benefitů, ale i stinných stránek. Bez náležité ochrany pronikají paprsky hluboko do pokožky a mohou způsobit její poškození. Pokud dojde ke spálení pokožky, je nutné ji co nejdříve ošetřit. Jak na to, se dočtete v našem novém letním článku.

 

Odhalená kůže je velmi zranitelná a ačkoli již většina z nás vzala na milost nějaký ten UV filtr, ne vždy je používaný produkt volen či aplikován správně. Jaký „faktor“ je tedy pro Vás nejlepší? Vždy je třeba volit podle typu pokožky a místa pobytu - čím světlejší kůže, tím vyšší UV faktor. Pokud máme tmavé oči i vlasy a budeme trávit léto na Šumavě, lze volit SPF 30, pokud jsme blond s modrýma očima a jedeme k moři, začneme určitě s SPF 50.

Faktor SPF udává vhodnou délku pobytu na slunci bez rizika spálení pokožky. Zcela samostatnou kapitolou jsou malé děti, batolata a kojenci, zde bychom jejich kůži do roku věku prakticky neměli vystavovat slunci a zdržovat se ve stínu. Pokud již není zbytí a vyskytujeme se s tak malým dítětem v oblasti s vysokou intenzitou slunečního záření, volíme speciální přípravky pro tuto věkovou kategorii s obsahem tzv. minerálních filtrů. Tyto sice mohou někdy zanechávat lehký bílý film na pokožce, jsou však s minimem rizika alergie a dětskou pokožkou jsou dobře tolerovány. Nedílnou součástí „ slunečního desatera“ je důsledné dodržování pitného režimu. Nevystavovat se slunci v období od 10.00 do 16.00 hod, používat pokrývku hlavy a sluneční brýle. Vhodný ochranný přípravek je pak nutné aplikovat několikrát denně, opakovaně, vždy po koupání či zapocení.

 

 

Před plánovaným pobytem na slunci je důležité, aby byl opalovací přípravek aplikován 20 minut předem. Krém, gel nebo mléko důsledně rozetřeme, nešetříme jím a ošetříme také tak opomíjená, ale riziková místa jako jsou rty, ušní boltce nebo chodidla. Odchodem z pláže nebo od rybníka však péče o pokožku nekončí. Sluněním a opakovaným koupáním dostává naše kůže „zabrat“ a tak je tedy třeba jí opakovaně věnovat péči. Volíme vhodné reparační či výživné kosmetické krémy či mléka po opakování, aby se pokožka zklidnila a dostatečně hydratovala.

V nabídce naší lázeňské kosmetiky THERMELOVE naleznete hydratační tělové mléko s panthenolem, které je ideálním prostředkem pro hydrataci a zklidnění pokožky po opalování. Pro ty, kteří trpí některou z kožních nemocí jako akné, lupénka, ekzém nebo dermatitida máme připravené i mléko s panthenolem a 3% síry. Síra napomáhá dezinfikovat ložiska kožních problémů a má antibakteriální a antiseptické účinky.

Aktuálně můžete toto mléko vyzkoušet zdarma u našich hostesek v TERMÁLY LOSINY, kde probíhá letní testovací akce s naší kosmetikou Thermelove. Ti z Vás, kteří se do našeho Termálního parku nedostanou, mohou využít slevovou akci při online nákupu. Při zadání kódu "TERMALY2019" v nákupním košíku našeho e-shopu, se Vám automaticky odečte sleva 10% při nákupu nad 500Kč. 

 

 

 

 

Stane-li se, že kůže měla nadměrnou solární zátěž a její barva se mění nikoli do zlatavě hnědé, ale nebezpečně rudé, volíme zklidňující pěny s panthenolem či aloe vera v silné vrstvě. Zklidní také postřik pokožky spreji minerální vody. Z naší nabídky můžete vyzkoušet osvěžovač pleti s minerální vodou ve spreji. Je perfektním doplňkem při dlouhých cestách autem v horkém počasí. Voda v rozprašovači příjemně osvěží pleť a obsažené minerály jí dodají potřebné živiny. Prevencí proti spálení pokožky je kromě dodržování fotoprotektivního režimu i konzumace tablet s obsahem karotenoidů.

V současné době je na trhu tak široká škála opalovacích i poopalovacích krémů v mnoha texturách, že je možné vybrat správný přípravek pro každý typ pokožky. Ačkoli se v letním období kožní onemocnění jako lupénka, či atopický ekzém většinou výrazně zlepší, i zde je třeba myslet na vhodnou fotoprotekci. Spálení pokožky u takto nemocných totiž může naopak vyvolat nový, prudký výsev uvedených kožních onemocnění. Pro následnou hydratační péči doporučujeme některý z našich pleťových krémů nebo oleogelů. Díky obsahu sirné termální vody dezinfikují ložiska kožních problémů a esenciální oleje zároveň hydratují a chrání citlivou a podrážděnou pokožku.

S vhodnou výbavou  těmto obtížím předejdete a svou pokožku do budoucna ochráníte před nehezkými stařeckými skvrnami či daleko horší rakovinou kůže. Pokud se obáváte nedostatku vitamínu D při nedostatečném slunění, pak vězte, že jeho příjem potravou (např. ryby) je daleko významnější než při opalování.

Přeji Vám krásné, prosluněné léto, bez rizika spálení pokožky.

 

MUDr. Kateřina Macháčková