Home / Gift packages

Sulphur gift package THERMELOVE


No ratings.
The genuine strength of healing spa springs in one package. Effective sulphur products contain thermal sulphur water and added sulphur are suitable for hygienic care of the skin affected by various skin problems such as acne, eczema or psoriasis.
Manufacturer: THERMELOVETHERMELOVE
Availability: Ready for shipping
449 Kč , plus Shipping
 
Sulphur gift package THERMELOVE

We know that our customers buy often our products as a gifts to their loved ones. So we have prepared several gift packages made up of the most popular and best-selling products. With stylish gift wrapping and quality products you have a great gift with ease.

We provide the packages with gift ribbon. Because of the safety during the transport, we put the ribbon inside the package. You can place it on the package according to your imagination.

 

Sulphur gift package contains

 

Sirný šampon proti lupům THERMELOVE, 200 ml - účinný šampon obsahující sirnou termální vodu, bílé jmelí, zinek, vlaštovičník a 1% síry. Díky vyššímu obsahu síry a přírodní termální vodě z léčivých pramenů lázní Velké Losiny je zvláště doporučován zákazníkům a pacientům, kteří trpí problémy s akné, ekzémy a lupénkou. Síra dezinfikuje ložiska ekzémů a lupénky a je tak vítaným pomocníkem v boji proti těmto kožním nemocem. Extrakty z bílého jmelí a vlaštovičníku mají protizánětlivé a antiseptické účinky a napomáhají hojit pokožku. Lze jej používat i jako tělový šampon, zvláště při zvýšené potivosti. Můžete jej zakoupit také samostatně v našem e-shopu zde.

 

Krém se sírou THERMELOVE, 100 ml - zklidňující a hydratační krém pro pleť s projevy akné, lupénky a atopického ekzému. Obsahuje sirnou termální vodu z přírodního léčivého pramene lázní Velké Losiny, ureu a 3% síry. Osvědčuje se v následné kosmetické péči o problematickou pokožku. Lze použít na tělo i obličej, podle potřeby i několikrát denně. Je vhodný pro všechny věkové kategorie a typy pleti. Obsažená síra upravuje tvorbu kožního mazu, pomáhá organismu vzdorovat bakteriím, chrání před toxiny, negativními vlivy záření a znečištění, čímž zpomaluje proces stárnutí. Můžete jej zakoupit také samostatně v našem e-shopu zde.

 

 

 

Customer who bought this product also bought:
Sulphur soap with geranium oil SINOVA, 100g Sulphur soap with geranium oil SINOVA, 100g Art.No.: 00028
Ready for shipping
The soap contains water from sulphurous healing springs in the Ostrožská Nová Ves spa and geranium oil. The mineral water contained in the soap has a pronounced antibacterial effect and has a beneficial effect on acne, eczema and psoriasis.
13 %
Reduced from 149 Kč (Our normal price.)
now only 129 Kč
more Info
Art.No.: 00006
Ready for shipping
349 Kč
more Info
Pampering gift package THERMELOVE Pampering gift package THERMELOVE Art.No.: 00065
Ready for shipping
Lavender body milk with panthenol, lavender bath salt and marigold soap will create the genuine fragrant home spa in your bathroom. Give your loved ones piece of health from our healing spa springs.
459 Kč
more Info
Spa gift package THERMELOVE Spa gift package THERMELOVE Art.No.: 00064
Ready for shipping
Give your loved ones a piece of health from the Moravian spa. Soothing shampoo and body lotion THERMELOVE are recommended for daily skin care and contain a unique complex of natural extracts and sulphuric water from Velké Losiny Spa.
409 Kč
more Info
Regenerative gift package SINOVA Regenerative gift package SINOVA Art.No.: 00067
Ready for shipping
Our two most popular sulphur products in one package. With its unique formula, Artrosin is suitable for painful joints and strained muscles and regenerative shampoo nourishes and soothes the scalp. A great gift not only for all active individuals.
339 Kč
more Info
Write Product Review
No review available for this item.