Domů / Novinky / Exfoliace aneb ulevte své pokožce!

Exfoliace aneb ulevte své pokožce!

Exfoliace aneb ulevte své pokožce! - Lovespa    Exfoliace pleti - strašidelný název pro blahodárnou proceduru ošetření lidské pleti, kterou všichni známe pod názvem Peeling. Abychom se vyznali ve všech cizích názvech, museli bychom s sebou nosit slovník cizích slov. Proto Vám nyní přinášíme další článek z naší dermatologické poradny. Přečtěte si, jak správně čistit a opečovávat svou pleť aby vypadal stále svěže a mladě!

Zkoušeli jste se někdy podívat na svou kůži pod mikroskopem? Svrchní vrstva naší pokožky se skládá z několika „podvrstev“. V té nejspodnější, bazální, se buňky naší kůže tvoří a po 28 dnech se přirozeným procesem dostanou na povrch. Tam šupinky kůže rohovatí, odumírají a odpadávají. Takto se lidská pokožka pravidelně celý život obnovuje a člověk tak za sebou zanechává běžným okem neviditelnou stopu. Odumřelé šupinky, které samy z pokožky neodpadnou představují živnou půdu pro bakterie a roztoče a zamezují přístupu výživných látek z krémů a pleťových masek, které na pokožku aplikujeme. Proto je tak důležité jednou za čas pokožku pečlivě vyčistit, aby zůstávala zdravá s mladistvým vzhledem.

Exfoliace pochází z latinského „exfoliare“ – „ztrácet listy“ a my tento proces známe spíše pod pojmem peeling. Jedná se o proces odstraňování nepotřebných odumřelých kožních buněk z povrchu pokožky, jehož šetrné provádění je vhodné jako pravidelná součást péče o zdravou i problematickou pleť. Čištení pleti je důležité pro zachování jejího mladistvého vzhledu a posílení přijímání aktivních látek obsažených v krémech, pleťových maskách a dalších vyživujících prostředcích. Podívejme se, jakými způsoby se dá takovéto oživení pleti provádět a proč je pro naši pleť tak důležité.

 

Mechanická exfoliace

Tento proces lze popsat jako fyzické drhnutí pleti různě hrubým materiálem. Hrubost použitého materiálu vychází z citlivosti pokožky každého z nás a osobních preferencí. Někdo má raději hladké materiály a jemný přístup, jiný se naopak vydrhne hrubým kartáčem a představuje to pro něj vrchol blaha. Mezi materiály, kterými můžeme takto ošetřovat pokožku patří různé tkaniny z mikrovlákna, krystaly soli či cukru, mořské houby nebo kartáče apod. Tyto drsné materály je vhodné doplnit při čistícím rituálu esencí, která umožní rozetření peelingu po pokožce a zároveň smytí nepotřebných částeček pokožky. Ideální variantou je provádění peelingu ve vaně nebo sprchovém koutu za přispění oblíbeného sprchového gelu nebo šamponu. Vyzkoušet můžete naše koupelové soli v kombinaci se speciálními šampony, jejichž účinné složky upravují produkci kožního mazu, čistí ucpané póry a napomáhají hojit ložiska nejůrznějších kožních nemocí. Naše šampony lze totiž používat v případě potřeby jako celotělové sprchové gely.

 

 

Jak na to?
Pečlivá obnova pokožky je důležitá činnost pro všechy typy pleti. U suché a citlivé pleti bychom měli dávat pozor na zarudnutí či bolestivé příznaky. Naopak u mastné a normální pleti je vhodné tuto činnost provádět pravidelně. Upravuje totiž množství kožního mazu a čistí naši pokožku od nežádoucích škodlivin. Je tak vítaným pomocníkem při nejrůznějších kožních nemocech. Především při akné, ekzémech a při opatrném provádění také lupénky a dalších problémech. Odumřelé kožní buňky a ucpané póry totiž blokují přístup do spodních vrstev pokožky. Můžete tak používat sebelepší krém, ale když se nedostane tam kam má, ztrácí svou účinnost. Pleť má po provedení očisty viditelně lepší strukturu a dochází k postupnému vyhlazení vrásek. Je proto vyrovnaná, jemnější, hydratovaná a odstraňují se i předchozí projevy akné a některých pigmentových skvrn.

 

 

Lázeňský peeling

V našem eshopu naleznete hned několik přípravků, které lze pro běžné a bezpečné peelingy při domácí péči využít. Koupelové soli můžete kombinovat s oblíbeným masážním olejem, ale pleti neuškodí ani kvalitní kokosový nebo olivový olej nebo váš oblíbený sprchový gel. Pro citlivou pokožku postiženou kožními problémy jsme vyvinuli účinné a ověřené šampony. Vybírat můžete klasické regenerační se zinkem, nebo silnější sirné s obsahem 1% síry. Všechny naše šampony je možné používat jako tělové sprchové přípravky a to spolu s koupelovými solemi tvoří ideální kombinaci pro domácí peeling. Přírodní černý jíl lze míchat taktéž s oblíbenými oleji ale postačí i obyčejná voda. Veškeré peelingy doporučujeme provádět ve sprchovém koutě nebo vaně, kde je po použití jednoduše spláchnete. 

Řádně očištěná a prokrvená pokožka si následně zaslouží odpovídající porci hydratace. Doporučujeme Mateřídouškový oleogel s tymiánovou silicí který se díky své jemné struktuře výborně vstřebává a hydratuje vysušenou pokožku. Je vhodný k péči o pokožku obličeje a dekoltu. Pleťový krém s gerániovým olejem obsahuje stejně jako oleogel termální sirnou vodu z léčivých pramenů lázní Velké Losiny a je vhodný pro péči o normální i citlivou pokožku celého těla. V naší nabídce naleznete také tělová mléka, pleťové masky nebo přírodní mýdla

V případě jakýchkoliv dotazů nás můžete kontaktovat v naší poradně na emailové adrese doktor@lovespa.cz

Team Lovespa.cz