Domů / Novinky / Jak se v létě správně starat o pleť

Jak se v létě správně starat o pleť

Jak se v létě správně starat o pleť - Lovespa    V letních dnech je naše pokožka vystavována mnoha nepříznivým faktorům jako je ostré sluneční záření nebo kůži vysušující klimatizace či dehydratace. Jak se správně o pleť v horkých letních dnech starat si můžete přečíst na následujících řádcích.

Jak se v létě správně starat o pleť

Kdy jindy věnovat péči o pleť více pozornosti než v horkých letních dnech, kdy je naše pokožka vystavována mnoha nepříznivým faktorům jako je ostré sluneční záření, kůži vysušující klimatizace či extrémní dehydratace. Všechny tyto negativní aspekty se na pleti mnohdy neprojeví ihned, nicméně až po několika měsících či letech, kdy dojde k výskytu hlubokých vrásek, rychlejšímu stárnutí pleti, změnám na mateřských znaménkách či k nadměrné tvorbě pigmentových skvrn. Připravili jsme si pro Vás pár tipů, jak s těmito strašáky (nejen) během léta bojovat.

 

Zbavte pleť nadbytečného mazu a zanesených pórů

Díky většímu pocení během letních dnů dochází k vyplavování škodlivých toxinů z lidského těla. Toto je samo o sobě velmi užitečným procesem, nicméně s nadměrným pocením přichází i nadměrné ucpávání pórů, které vede buď ke zvýšené produkci mazu na pleti či přímo k projevům akné a místnímu zarudnutí. Doporučujeme proto každý večer pleť důkladně vyčistit a vhodné je k tomu použít  třeba sirné mýdlo THERMELOVE, které zbaví pleť mastnoty a příliš ji nevysuší. Pokožka bude po umytí svěží a zdravě čistá. Mýdlo má navíc antibakteriální účinky, takže pleť zbaví i nevhodných mikroorganismů. Poté aplikujte svůj oblíbený krém nebo je vhodné mýdlo kombinovat s naším regeneračním krémem THERMELOVE, který obsahuje termální vodu a pokožku krásně hydratuje.

 

Víte, že síra působí i proti plísním?

Síra má výborné antiseptické a antibakteriální účinky, snižuje svědivé projevy kožních obtíží, zklidňuje pokožku a působí i proti plísním. Naše sirné mýdlo patří v létě k nejprodávanějším produktům, protože pobyty v přírodě a na koupalištích bývají provázeny sníženou úrovní hygieny, delší pěší výlety a horské túry nás pak nutí být delší dobu v uzavřené pevné obuvi. Často se pak objeví plíseň na nohách, která přitěžuje jak lidem s citlivou pokožkou, tak i těm úplně zdravým. Rychlým a efektivním řešením, jak se vyhnout uvedeným letním problémům, může být preventivní používání sirného mýdla, které obsahuje termální vodu z přírodního léčivého pramene lázní Velké Losiny, přírodní oleje, silice a 6% síry. Své uplatnění nachází především v letním období při cestování.

 

V létě osvěžujte a hydratujte!

Hydratace je společně s používáním dostatečné sluneční ochrany nejdůležitějším krokem ke zdravému tělu během léta. Hydratovat je nesmírně důležité jak zevnitř v podobě dodržování pitného režimu, tak zvenku, a to používáním kvalitní kosmetiky. Nejlepšími pomocníky jsou zde hydratační krémy, tělová mléka či k osvěžení minerální termální voda. Termální vodu doporučujeme nosit vždy u sebe, abyste ji kdykoliv v případě potřeby mohli aplikovat. Naše malé 50ml balení je praktické a velmi skladné. Je proto ideální volbou do každé kabelky či na cestování. A dámy pozor – termální voda může posloužit také jako fixace pro Váš make-up. Pokud chcete, aby Vaše líčení zůstalo dlouho krásné a svěží, před odchodem z domu naneste termální vodu pár střiky rovnoměrně po celém obličeji. Minerály, které jsou obsažené v produktu, líčení na pleti uzamknou a udrží je na místě i během náročných podmínek.

 

Ulevte pokožce po slunění

Ne vždy se nám podaří trávit čas na slunci bez toho, aniž by to na ní nezanechalo žádné, byť jen nepatrné následky. Po odchodu ze sluníčka se doporučuje pokožku řádně ošetřit  hydratačním tělovým mlékem. Nejlépe ale takovým, které obsahuje panthenol. Naše hydratační mléko THERMELOVE pokožku díky panthenolu po slunění krásně zklidní a také obsahuje unikátní kombinaci arganového a mandlového oleje a bambuckého másla. Je lehké, krásně se vstřebává a provoní pokožku levandulí. Promazáváním předejdete loupání spálené kůže. Vaše pokožka Vám bude vděčná.

 

Dopřejte si relaxační koupel

Nepojedete letos v létě k moři? Dopřejte si alespoň pravidelné koupele bohaté na minerály. Po náročném dni by si mělo odpočinout celé naše tělo i mysl a ideální je koupel. Vyzkoušejte třeba naši koupelovou sůl z mrtvého moře, která je vysoce minerální a má významné terapeutické účinky.  Podporuje detoxikaci, uvolňuje napětí ve svalech, blahodárně působí na klouby a zmírňuje stres. Už naši předci věděli, že minerální koupele navodí tělu celkovou úlevu, napomáhají při nespavosti či bolestech a působí blahodárně na celý organismus.

 

Přejeme Vám krásné léto.

Váš tým Love Spa