Domů / PLEŤ & TĚLO / Rašelina / Rašelinové zábaly

Jednorázový rašelinový zábal 30x40cm


182 hodnocení
Jednorázový rašelinový zábal uvolňuje svalové napětí a poskytuje rychlou úlevu při bolestech zad, svalů a kloubů, artóze a revmatických obtížích. Doporučuje se také při kožních problémech. Jedno balení obsahuje 10 kusů.
Značka: TORF-ZIEGLERTORF-ZIEGLER
Dostupnost: Připraveno k odeslání
249 Kč , plus doprava
 
Jednorázový rašelinový zábal 30x40cm

Jednorázový rašelinový zábal poskytuje příjemné teplo, uvolňuje svalové napětí a je vhodný také k příjemné relaxaci celého těla. Doporučuje se při bolestech zad a kloubů, artróze i revmatických obtížích a pomáhá při svalovém přetížení po sportu nebo práci. Peloidy obsažené v rašelině mají příznivý vliv na pokožku a jsou proto využívány také při kožních problémech jako jsou ekzémy nebo lupénka.

Důležitým doplňkem rašelinových zábalů jsou rašelinové nosiče tepla, které se po nahřátí přikládají na rašelinové zábaly (viz. odstavec o použití). Rašelinové nosiče tepla prodáváme samostatně ve dvou velikostech. (Obrázky aplikace zábalu jsou pouze ilustrační)

 

ÚČINKY RAŠELINY

Termofyzikální účinek - pozitivní účinky tepelné terapie, zejména v souvislosti s použitím přírodní rašeliny, jsou známy již po staletí. Organické a minerální látky mají schopnost dlouhodobě uchovat teplo a znovu ho příjemným způspbem uvolnit. Ve srovnání s tepelnou kapacitou vody, má rašelina 5,15 x delší tepelnou setrvačnost.

Biochemický účinek - součástí rašeliny jsou také produkty humifikačního procesu, které se při přímé aplikaci stávají součístí komplexního působení peloidu.

 

KONTRAINDIKACE

Neaplikujte rašelinové zábaly v těchto případech:

 • těhotenství (s aplikací podél páteře)
 • dekompenzovaná kardiologická onemocnění a těžké oběhové poruchy
 • horečnaté stavy
 • přecitlivělost na teplo
 • otevřená poranění kůže, krvácení
 • otoky
 • alergie na huminové kyseliny

 

POUŽITÍ

 • nosič tepla ohřejeme ve vodní lázni (50 – 60°C) po dobu cca 25-50 minut
 • rašelinový zábal o pokojové teplotě položíme na postižené místo propustnou částí na tělo a na nepropustnou stranu (PE folie) přiložíme ohřátý nosič tepla, který postupně prohřívá jednorázový rašelinový zábal a dále pak udržuje požadovanou teplotu obkladu po dobu aplikace
 • necháme působit 20 - 25 minut, pokud lékař nedoporučí jinak
 • po ukončení zábalu otřeme pokožku mokrou žínkou
 • zábal vyhodíme a nosič tepla uschováme pro další použití
 • doporučujeme aplikovat jeden zábal 1 x denně

 

UPOZORNĚNÍ

Při vniknutí rašelinové směsi do očí, vypláchněte oči proudem čisté vody.
 

 

Specifikace
Váha 3.3 kg
Stojí za pozornost
Termální voda THERMELOVE, 100ml Termální voda THERMELOVE, 100ml Kód: 00181
Připraveno k odeslání
Termální voda z přírodního léčivého pramene lázní Velké Losiny. Vhodná jako doplněk při léčbě lupénky, ekzémů, akné a nejrůznějších chronických kožních problémů. Napomáhá ke zmírnění svědění a zklidňuje podrážděnou pokožku.
149 Kč
Zobrazit
Jednorázový rašelinový zábal 15x40cm Jednorázový rašelinový zábal 15x40cm Kód: 00071
Zboží není na skladě
Jednorázový rašelinový zábal uvolňuje svalové napětí a poskytuje rychlou úlevu při bolestech zad, svalů a kloubů, artóze a revmatických obtížích. Doporučuje se také při kožních problémech. Jedno balení obsahuje 20 kusů.
249 Kč
Zobrazit
Sirné mýdlo se šalvějí THERMELOVE, 100g Sirné mýdlo se šalvějí THERMELOVE, 100g Kód: 00029 6% síry
Připraveno k odeslání
Sirné mýdlo obsahuje sirnou termální vodu, gerániový a avokádový olej a šalvějové silice. Díky obsahu síry a sirné vody má výrazný antibakteriální účinek a je vítaným pomocníkem na mastnou pleť s projevy akné, lupénky a nejrůznějších ekzémů.
169 Kč
Zobrazit
Jodobromová koupelová sůl THERMELOVE 500g Jodobromová koupelová sůl THERMELOVE 500g Kód: 00078
Připraveno k odeslání
Vysoce minerální termální jodobromová sůl má významné terapeutické účinky na velkou řadu zdravotních problémů a onemocnění. Podporuje detoxikaci, uvolňuje napětí, zmírňuje stres a zvyšuje imunitu lidského organismu.
149 Kč
Zobrazit
Rašelinový nosič tepla 30x40cm Rašelinový nosič tepla 30x40cm Kód: 00070
Připraveno k odeslání
Rašelinový nosič tepla k opakovanému použití při tepelné terapii. Je doporučen k opakovanému použití s jednorázovým rašelinovým zábalem, ale je možné ho využít také samostatně k nahřívání kloubů a namožených svalů.
329 Kč
Zobrazit
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.