Domů / Novinky / Léčivé prameny z Ostrožské Nové Vsi - poznejte jejich účinky na vlastní kůži

Léčivé prameny z Ostrožské Nové Vsi - poznejte jejich účinky na vlastní kůži

Léčivé prameny z Ostrožské Nové Vsi - poznejte jejich účinky na vlastní kůži - Lovespa    V lázních Ostrožská Nová Ves vyvěrají dva minerální sirné prameny s vodou bohatou na sírany, kyselinu křemičitou, vápník, sodík, hořčík, draslík a železo. Takto minerálně bohatá voda působí blahodárně na lidský organismus a proto zde již od roku 1903 probíhá léčba onemocnění kůže a pohybových orgánů. A právě na péči o pokožku postiženou kožními problémy se zaměřujeme při vývoji naší unikátní lázeňské kosmetiky SINOVA s obsahem této léčivé vody. Vyzkoušejte její účinky na vlastní kůži!

Historie využití léčivých účinků vody v sirnatých lázních sahá až do poloviny 18. století, kdy delší období sucha zapříčinilo nedostatek pitné vody a místní obyvatelé tak hledali zdroj vody především pro svůj dobytek. Na místě bývalého močálu a dnešních lázní vybudovali kamennou studnu. Vodu využívali pro spotřebu ve svých domácnostech a při této příležitosti zjistili také její léčivé působení. V roce 1902 byla voda uznána za léčivou. V březnu roku 1903 se započalo s první stavbou a 29. červena 1903 byly lázně otevřeny a podávaly se první koupele.

Koupele v místní sirné minerální vodě uvolňují svalové napětí, ulevují při zánětlivých onemocněních kloubů, bolestech páteře a prospívají při léčbě pooperačních stavů. Minerály jsou vstřebávány pokožkou a jsou proto využívány pro léčbu kožních nemocí. Zmírňují příznaky nejrůznějších ekzémů, vyrážek, akné nebo lupénky a hojí ložiska těchto nemocí. Vliv koupelí v sirných pramenech na zdravotní stav pacientů je vědecky i lékařsky prokázaný a jedná se tak o čistě přírodní doplňkovou léčbu bez vedlejších a nežádoucích účinků.

Na základě těchto poznatků jsme vyvinuli ve spolupráci s dermatology kosmetickou řadu SINOVA, obsahující sirnou minerální vodu, přidanou koloidní síru a řadu přírodních bylinných výtažků a esenciálních olejů. Jejich příznivé účinky na kožní nemoci pečlivě sledujeme ve spolupráci s lékaři v našich lázních a provádíme studie výsledků. 

 

Kosmetika SINOVA s obsahem sirné minerální vody

Kosmetika SINOVA®  je určena pro pravidelnou denní péči o normální, zdravou i smíšenou pleť Část výrobků je obohacena o koloidní síru a je určena pro péči o problematickou pokožku postiženou nejrůznějšími kožními problémy. Obsažené minerální látky ze sirného pramene, přidaná síra a přírodní oleje a bylinné extrakty mají výrazný antiseptický, antibakteriální a protiplísňový účinek, napomáhájí hojit ložiska ekzémů a vyživovat a hydratovat pokožku.

V nabídce naleznete jak sirná mýdlasirné krémy či gely,tak sirné šampony, které díky svému složení napomáhají snižovat maštění vlasů nebo tvorbu lupů. Všechny výrobky obsahují sirnou vodu z místního léčivého pramene a do některých produktů je síra pro větší účinnost ještě doplněna. V sortimentu najdete výrobky s koncentrací síry od 1% do 6%. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Stav pokožky pacienta léčícího se s lupénkou v lázních Ostrožská Nová Ves po 14 denním použití krému na tělo i obličej SINOVA.

 

Vyzkoušejte výrobky SINOVA®

Sirný šampon SINOVA® obsahuje sirnou vodu z přírodního léčivého pramene lázní Ostrožská Nová Ves. Díky obsahu minerálních látek ze sirného pramene, přírodních olejů a bylinných extraktů má výrazný antiseptický a antibakteriální účinek. Šampon je vhodný k následné hygienické péči o vlasovou pokožku u osob se sklonem k tvorbě lupů, lupénce, ekzému a lupovitosti. Šetrně myje vlasy a napomáhá zklidňovat podrážděnou pokožku. Lze používat i jako tělový šampon. Výrobek je dermatologicky testovaný, není parfémován syntetickými parfémy a obsahuje pouze rostlinné silice a jejich směsi.

 

 

 

Sirné mýdlo SINOVA® obsahuje sirnou vodu z přírodního léčivého pramene lázní Ostrožská Nová Ves. Síra má výrazný antiseptický a antibakteriální účinek a mýdlo je tak vítaným pomocníkem na problematickou a mastnou pleť s výskytem akné a osvědčilo se i v následné hygienické péči o pokožku postiženou ekzémy a lupénkou. Mýdlo má protisvědivé účinky, zklidňuje pokožku a působí i proti plísním. Díky výrobě zastudena si mýdlo uchovává všechny výživné látky, minerály a vitamíny obsažené v přírodních olejích a bylinných extraktech. Výrobek je dermatologicky testovaný, není parfémován syntetickými parfémy a obsahuje pouze rostlinné silice. 

 

 

Sirný krém SINOVA® obsahuje přírodní vodu z přírodního léčivého pramene lázní Ostrožská Nová Ves, gerániový olej a přidanou koloidní síru. Díky nim je vhodný pro péči o pokožku postiženou akné, lupénkou a nejrůznějšími typy dermatitid. Obsažená sirná voda napomáhá při léčbě artritidy, podporuje tvorbu kolagenu a kreatinu, dezinfikuje pokožku a upravuje tvorbu kožního mazu. Díky obsaženým přírodním silicím zůstává kůže hydratovaná a vláčná. Výrobek je dermatologicky testovaný, neobsahuje živočišné produkty, konzervanty typu parabenů a není parfémován syntetickými parfémy. Obsahuje pouze rostlinné silice a jejich směsi.