Domů / Novinky / Podzimní péče o pleť

Podzimní péče o pleť

Jak pečovat o svou pleť na podzim - Lovespa    Přichází podzim, který bývá obdobím určitého zklidnění a zpomalení. Změny počasí a chladnější teploty ale mohou mít vliv i na naši psychiku, což se odráží následně i na pokožce, proto jí věnujte náležitou péči a zkuste dodat důležité minerály.

Podzim je přechodné období, kdy je potřeba pleť dokonale připravit na studenou zimu, do níž by měla pokožka vstupovat v nejlepší možné kondici. Po létě je velmi důležitá hydratace a regenerace pokožky. Ideální jsou k tomu  produkty lázeňské kosmetiky THERMELOVE, které obsahují minerální vodu z přírodního léčivého zdroje lázní Velké Losiny. Sirné minerální prameny v sobě nesou velké množství minerálních látek a vzácných stopových prvků důležitých pro lidské zdraví, přirozeně pokožku hydratují a doplňují minerály.

Jak správně pečovat o svoji pleť a pokožku v nadcházejících sychravém počasí Vám poradíme s naší dermatoložkou, MUDr. Kateřinou Macháčkovou, které jsme položili několik otázek.

 

Jak správně pečovat o pleť na podzim?

Každé roční období je specifické, co se týká péče o pleť. Podzimní kosmetika by se měla zaměřovat na obnovení rovnováhy pleti, protože pokožka v tomto období potřebuje dostatek ochranných lipidů, minerálů a hydratačních látek. Vždy je důležité pleť nejprve vyčistit a až následně aplikovat krém.

 

Objevují se po letních dovolených nějaké specifické kožní problémy?

S příchodem podzimu, ale může to být samozřejmě v každém ročním období, se často v ordinaci setkáváme s následky  letních sportovních aktivit, ať je to třeba zapocení pokožky nebo větší expozice virovým a mykotickým onemocněním během návštěv společných šaten, sprch a sportovišť obecně. Velmi často po prázdninách naše ordinace navštěvují pacienti s výskytem bradavic, plísní na nohou či nehtech a s běžnými i komplikovanými ekzémy.  Ve všech případech se velmi osvědčuje použití sirného mýdla, které má pozitivní účinky na léčbu plísňových, bakteriálních i virových kožních onemocnění. Neváháme tedy s jeho doporučením také u léčby ekzémů, bradavic, meziprstní mykózy či akné.

 

Má podzim větší vliv na určité kožní problémy?

Ano, podzim je také obdobím, kdy se velmi často setkáváme se sezónním zhoršením seboreické dermatitidy či lupénky. U obou zmíněných onemocnění je důležité dbát na správnou životosprávu, sestavit si vhodný jídelníček s omezením alergenů, ostrých a kořeněných jídel, dopřát si dostatek spánku, vyhýbat se infekcím a především eliminovat stres. Ne vše je v našem současném životním rytmu možné provést okamžitě, avšak pravidelná a důsledná péče o nemocnou pokožku vždy vede ke zmírnění obtíží. Zde můžeme využít jako doplněk léčby termální vodu ve spreji THERMELOVE a následně krém či tělové mléko stejné značky, které také obsahují přírodní léčivý zdroj – sirnou termální minerální vodu z lázní Velké Losiny. Tato přírodní minerální voda přispívá k navození hojivých procesů a může tak být vhodným doplňkem k lázeňské kúře nebo částečně může nahradit lázeňskou péči v domácím prostředí. Každopádně pokožka je pak lépe hydratovaná, odšupená, bez nežádoucího mikrobiálního osídlení, ustupuje pocit svědění.

Častým projevem bývá také seboroický ekzém ve vlasech, kdy nemocné přivádí do kožních ordinací svědění a lupy. Tyto obtíže velmi dobře reagují na sirný šampon s minerální sirnou vodu, který omezuje tvorbu lupů nebo šampon s tea tree oil, který mají zklidňující účinky. 

 

Přejeme Vám hezký podzim!

Váš tým Love Spa