Domů / Novinky / Při léčbě kožních problémů pomáhá síra

Při léčbě kožních problémů pomáhá síra

Při léčbě kožních problémů pomáhá síra - Lovespa    Kůže je největší orgán lidského těla. Projevuje se na ní jak působení životního prostředí, tak životospráva a také psychický stav člověka. Krásná a zdravá pokožka tedy není v dnešní uspěchané době úplnou samozřejmostí. Kožní onemocnění mohou postihnut kteroukoliv část těla a mohou mít různou závažnost. Léčivé účinky sirných minerálních pramenů na kůži jsou známy již po staletí.

Bohužel počet osob s kožním onemocněním a problémy s citlivostí pokožky stále stoupá a v dnešní době trápí asi polovinu populace. Někdy může jít jen o pár pupínků na čele v době puberty či svědění pokožky, ale jindy se pacient neobejde bez pomoci dermatologa, který mu doporučí léčbu. U celé řady kožních onemocnění platí, že jejich vyléčení není krátkodobou záležitostí a je komplexnějšího rázu. "Základem úspěšné léčby je úprava životního stylu – omezení stresu, úprava jídelníčku, omezení zapocení pokožky, preference vzdušných oděvů a eliminace umělých materiálů. Důležité je také volit vhodnou vlasovou a tělovou kosmetiku. Na postiženou pokožku mají velmi příznivý efekt také sirné léčivé prameny," říká MUDr. Kateřina Macháčková, kožní lékařka  Sirnatých lázní v Ostrožské Nové Vsi.  A právě na základě mnohaletých zkušeností s léčbou kožních problémů v lázních pomocí sirných pramenů byla ve spolupráci s dermatology vyvinuta sirná kosmetika SINOVA® a sirná kosmetika THERMELOVE®. Jejich základem je právě unikátní kombinace přírodních léčivých pramenů a léčivých bylin.

Léčivé účinky sirných minerálních pramenů jsou známy již po staletí. Sirné prameny použité pro kosmetiku SINOVA® z lázní Ostrožská Nová Ves a termální prameny z lázní Velké Losiny pro kosmetiku THERMELOVE®  patří co do obsahu síry mezi nejkvalitnější v České republice a jsou terapeuticky velmi účinné. Obsahují kromě minerálů jako je hořčík, sodík a vápník také železo a dlší přírodní aktivní látky, které příznivě působí  na kůži a lidské tělo, ale především obsahují síru. Jeden z nejdůležitějších prvků pro lidské tělo.

Síra patří k nejběžnějším prvkům v lidském těle. Je uložena ve svalech, kůži a kostech a hraje důležitou roli v mnoha fyziologických procesech. Má nezastupitelný význam při růstu vlasů, nehtů a kůže, protože keratin, který je obsažen ve vlasech a nehtech je bohatý právě na síru, stejně tak chrupavky a pojivo. "Síra napomáhá při syntéze kolagenu a tím správné tvorbě buněk a tkání důležitých pro regeneraci a má také keratolytický efekt. Snižuje množství šupin na povrchu kůže, odstraňuje zrohovatělé odumřelé kožní buňky a má výrazně pozitivní vliv na kvalitu pojivové tkáně a chrupavky," doplňuje MUDr. Macháčková. Vlivem všech těchto biochemických pochodů má síra a sirné prameny na kůži antibakteriální, antiseptický a protizánětlivý účinek. Působí také proti plísním a sirné minerální prameny tak mohou výrazně pomoci v léčbě kožních onemocnění. Velmi se osvědčily při léčbě lupénky, ekzémů, akné a nejrůznějších chronických kožních problémů. Sirná kosmetika SINOVA® a sirná kosmetika THERMELOVE® má právě díky použití sirné vody z českých lázní a přidané síře velmi příznivé účinky na citlivou a problematickou pleť.

V nabídce obou našich značek najdete sirná mýdla, sirné krémy, sirné gely nebo sirné šampony. Mezi naše nejprodávanější výrobky patří sirná mýdla , která obsahují 6% koloidní síry a jsou tak co do množství síry nejsilnější. Lidé je využívají nejen na akné, ale také k potlačení či prevenci plísní na nohách - především v létě, kdy dochází snadno k zapocení nohou a tvorbě plísní. Dále jsou velmi oblíbené sirné šampony, které lze využívat jak k mytí vlasové pokožky při výskytu lupů, tak i pokožky celého těla při zvýšené potivosti či výskytu kožních problémů. Naší novinkou je TERMÁLNÍ VODA ve spreji z přírodního léčivého pramene lázní Velké Losiny. Přispívá k péči o normální i problematickou pleť, má zklidňující efekt na zarudlou a podrážděnou kůži a  napomáhá ke zmírnění svědění.    

Kožní problémy se mohou objevit v kterémkoliv ročním období a přírodní sirná kosmetika může být stále po ruce. Velmi se osvědčila i jako doplněk při léčbě chronických kožních onemocněních jako je lupénka, akné nebo atopický ekzém. Ke zhoršení kožních obtíží dochází často při stresu, v závislosti na klimatických změnách prostředí či hormonálních výkyvech jedince. Ve všech výše zmíněných případech je možné využít šamponů, krémů či mýdel značek THERMELOVE® a SINOVA®, které obsahují unikátní kombinaci sirného pramene, přírodních olejů a bylinných extraktů. Jedná se o šetrný a přitom velmi efektivní přírodní doplněk léčby. Výrobky jsou dermatologicky testované, ručně vyráběné, nejsou parfémovány syntetickými parfémy a obsahují jen rostlinné silice a jejich směsi. Jsou vhodné k péči o pokožku u osob se sklonem k tvorbě lupů, lupénce, ekzémům a dermatitidám. Napomáhají zklidňovat podrážděnou pokožku.    

Trápí vás nebo vaše blízké kožní problémy? Zkuste naši sirnou kosmetiku. Může vám  pomoci zmírnit vaše chronické kožní obtíže a napomoci v řešení i akutního kožního problému. Vyzkoušejte účinky sirných minerálních pramenů a léčivých bylin prostřednictvím sirné kosmetiky na vlastní kůži.

 

Sirná kosmetika – kousek lázní u Vás doma.

Tým Lovespa