Domů / Novinky / Při léčbě kožních problémů pomáhá síra

Při léčbě kožních problémů pomáhá síra

Při léčbě kožních problémů pomáhá síra - Lovespa    Kůže je největší orgán lidského těla, na který působí vnější vlivy životního prostředí, styl životosprávy a také psychický stav člověka. Krásná a zdravá pokožka tedy není v dnešní uspěchané době úplnou samozřejmostí. Kožní onemocnění se vyskytují v různých formách a postihují rozličné části těla, ale všechny mají jedno společné - na takto postiženou pokožku blahodárně působí sloučeniny síry použité v kosmetických přípravcích.

Počet osob s kožním onemocněním a problémy s citlivostí pokožky stále stoupá a v dnešní době trápí asi polovinu populace. U celé řady kožních onemocnění platí, že jejich vyléčení není krátkodobou záležitostí, ale je potřeba zohlednit a upravit mnoho faktorů. Základem úspěšné léčby je úprava životního stylu – omezení stresu, úprava jídelníčku, omezení zapocení pokožky, preference vzdušných oděvů a eliminace umělých materiálů. Důležité je také volit vhodnou vlasovou a tělovou kosmetiku. Lidé již od nepaměti využívají k výrobě přípravků pro péči o pokožku léčivé byliny a nejrůznější minerály dostupné v přírodě. Jeden z nich ale výrazně vyčnívá nad všechny ostatní.    Síra je známá většinou jako hořlavý prvek na špičce zápalky, ale věděli jste, že je velice prospěšná pro celý lidský organismus a především pro pokožku celého těla?

Síra patří k nejběžnějším a zároveň nejdůležitějším chemickým prvkům v lidském těle. Je uložena ve svalech, kůži a kostech a hraje důležitou roli v mnoha fyziologických procesech. Napomáhá při syntéze kolagenu, který je základním stavebním prvkem při růstu vlasů a nehtů. Je důležitá pro regeneraci buněk lidského těla a jeho tkání a má keratolytický efekt - snižuje množství šupin na povrchu kůže, odstraňuje zrohovatělé odumřelé kožní buňky a má výrazně pozitivní vliv na kvalitu pojivové tkáně a chrupavky. Vlivem všech těchto biochemických pochodů má síra na kůži antibakteriální, antiseptický a protizánětlivý účinek. Působí také proti plísním a koupele v léčivých sirných pramenech výrazně pomáhají v léčbě kožních onemocnění. Velmi se osvědčily při léčbě lupénky, ekzémů, akné a nejrůznějších chronických kožních problémů. Sirná kosmetika značek SINOVA® a THERMELOVE® má právě díky použití sirné vody z českých lázní a přidané síře velmi příznivé účinky na citlivou a problematickou pleť.

Léčivé účinky sirných minerálních pramenů jsou známy již po staletí. Sirné prameny použité pro kosmetiku SINOVA® z lázní Ostrožská Nová Ves a termální sirné prameny z lázní Velké Losiny pro kosmetiku THERMELOVE® patří co do obsahu síry mezi nejkvalitnější v České republice a jsou terapeuticky velmi účinné. Obsahují kromě minerálů jako hořčík, sodík a vápník také železo a další přírodní aktivní látky, které příznivě působí na kůži a lidské tělo, ale především obsahují síru. Jeden z nejdůležitějších prvků, který příznivě působí na kůži.

V nabídce obou našich značek naleznete sirná mýdla, krémy ,šampony nebo koupelové soli,“ říká Ondřej Černý, obchodní a marketingový manažer firmy Love Spa a doplňuje: „Mezi naše nejprodávanější výrobky patří sirná mýdla a sirné šampony, které lze využívat jak k mytí vlasové pokožky, tak i pokožky celého těla při zvýšené potivosti. Především teď v zimě se ve vlasech může nepříznivě projevit nošení čepic a objeví se lupy, v létě zase dochází k zapocení nohou a tvorbě plísní na prstech a nehtech. Nejen na tyto problémy jsou sirná mýdla s extrakty ze šalvěje a šampony s esenciálními bylinnými oleji skvělými pomocníky."

 

                   

                   Sirné mýdlo                                Krém na akné                             Sirný šampon                     Mateřídouškový oleogel         Tělové mléko s panthenolem             Zklidňující šampon 

 

Kožní problémy se mohou objevit v kterémkoliv ročním období a přírodní sirná kosmetika může být stále po ruce. Velmi se osvědčila i jako doplněk při léčbě chronických kožních onemocněních jako je lupénka, akné nebo atopický ekzém. Ke zhoršení kožních obtíží dochází často při stresu, v závislosti na klimatických změnách prostředí či hormonálních výkyvech jedince. Ve všech výše zmíněných případech je možné využít šamponů, krémů či mýdel značek THERMELOVE® a SINOVA®, které obsahují unikátní kombinaci sirného pramene, přírodních olejů a bylinných extraktů. Jedná se o šetrný a přitom velmi efektivní přírodní doplněk léčby. Výrobky jsou dermatologicky testované, ručně vyráběné, nejsou parfémovány syntetickými parfémy a obsahují jen rostlinné silice a jejich směsi. Jsou vhodné k péči o citlivou pokožku u osob se sklonem k tvorbě lupů, lupénce, ekzémům a dermatitidám. Napomáhají zklidňovat podrážděnou pokožku.

 

          

 

Trápí vás nebo vaše blízké kožní problémy? Chtěli byste sirnou kosmetiku jen vyzkoušet? Pokud ji ještě neznáte a věříte stejně jako my v uzdravující sílu přírody a přírodních léčivých pramenů, neváhejte a napište si o vzorky. Sirná kosmetika vám může pomoci zmírnit vaše chronické kožní obtíže a napomoci v řešení i akutního kožního problému. Vyzkoušejte účinky sirných minerálních pramenů a léčivých bylin prostřednictvím sirné kosmetiky na vlastní kůži.

 

Sirná kosmetika – kousek lázní u Vás doma.

Tým Lovespa