Domů / Rašelina / Rašelinové zábaly

Prohřívací rašelinový obklad - set střední


Žádné hodnocení.
Rašelinový zábal je jedna z nejuznávanějších forem tepelné terapie. Doporučuje se k uvolnění svalového napětí při sportu, pracovním přetížení, bolestech kloubů a menstruačních bolestech nebo při léčbě kožních problémů. Užijte si lázně i u Vás doma!
Značka: SFAGNUMSFAGNUM
Dostupnost: Zboží není na skladě
689 Kč , plus doprava
Prohřívací rašelinový obklad - set střední

Používáním tepelných rašelinových obkladů dochází k uvolnění svalových kontrakcí, detoxikaci organismu a příjemné relaxaci celého těla. Za pomoci tepla se do těla uvolňují z rašeliny minerální a organické látky. Pozitivně působí také na artrózu nebo na bolesti hluboko uložených svalů.

Kromě léčebného efektu, má rašelina také výborné kosmetické účinky. Na pokožku působí regeneračně, hydratačně, prospívá její restrukturalizaci a celkovému omlazení. Výrazně zpomaluje stárnutí pokožky, zpomaluje i riziko tvorby vrásek. Pozitivně působí při výskytu akné, lupénky i ekzémů.

 

 

Balení

 

Jednorázový rašelinový obklad – set střední obsahuje 10 x rašelinový obklad 300 x 400 mm + 1 x nosič tepla 300 x 400 mm. Po použití všech rašelinových obkladů z balení není nutno objednávat znovu celý set, ale pouze obklady dle potřeby. Nosič tepla je možné využívat opakovaně.

Obklady a jejich sety je možné objednat ve 3 velikostech:
1) obklad malý (150 x 400 mm) - vhodný pro obklady kloubů (kolena, ramena), obsahuje 10 rašelinových obkladů + nosič tepla
2) obklad střední (300 x 400 mm) - vhodný pro obklady kloubů a končetin, břicha, části zad, obsahuje 10 rašelinových obkladů + nosič tepla
3) obklad velký (600 x 400 mm) - dostatečně velký pro pokrytí celých zad - obsahuje 20 rašelinových obkladů + nosič tepla a v našem eshopu je možné jej zakoupit pouze na objednávku.


 

Návod na použití

 

Znovupoužitelný nosič tepla ohřejeme v mikrovlnné troubě (cca 5-10 minut, pro rovnoměrný ohřev nosiče je nutno jej po dvou minutách překládat) nebo ve vodní lázni (50°C – 60°C) po dobu cca 5-7 minut. POZOR NEVAŘIT!

Obklad přiložíme na nosič tepla nepropustnou stranou. Necháme po dobu 3 minut ohřát abychom zabránili tepelnému šoku. Po ohřátí obklad přiložíme na postižené místo propustnou části na tělo a na nepropustnou část přiložíme opět nosič tepla a pacienta můžeme zakrýt dekou. Necháme působit 20 minut, pokud lékař nedoporučí jinak. Poté pokožku otřeme mokrou žínkou, obklad vyhodíme a nosič uschováme pro další použití. 

Jednorázový rašelinový obklad se doporučuje aplikovat 1 x denně po dobu 10 dnů .

Pokud lékař nedoporučí jinak, je doba trvání procedury 20 minut.

Použitý jednorázový rašelinový obklad se může likvidovat běžným způsobem – vyhozením do koše nebo oddělit vlies od fólie a rašelinu použít jako zeminu pro květiny případně kompostování a obal vyhodit do koše.

 

Doporučujeme při:

 • subakutních a chronických stavech revmatického a traumatického původu,

 • artrózách,

 • svalových kontrakturách,

 • bolestech kloubů, páteře a menstruačních bolestech,

 • obezitě,

 • celulitidě,

 • vhodné pro zvýšení lokálního prokrvení.

 

Nedoporučujeme při:

 • těhotenství (s aplikací podél páteře),

 • dekompenzovaných kardiologických onemocněních a těžkých oběhových poruchách,

 • horečnatých stavech,

 • přecitlivělosti na teplo

 • otevřených poranění kůže, krvácení,

 • otocích.

Specifikace
Váha 5.8 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.