Domů / PLEŤ & TĚLO / Rašelina / Rašelinové zábaly

Prohřívací rašelinový set - střední


Žádné hodnocení. Novinka
Rašelinový zábal je jedna z nejuznávanějších forem tepelné terapie. Doporučuje se k uvolnění svalového napětí při sportu, pracovním přetížení, bolestech kloubů a menstruačních bolestech nebo při léčbě kožních problémů.
Značka: LOVE SPALOVE SPA
Dostupnost: Připraveno k odeslání
578 Kč , plus doprava
 
Prohřívací rašelinový set - střední

Používáním tepelných rašelinových obkladů dochází k uvolnění svalového napětí, detoxikaci organismu a příjemné relaxaci celého těla. Za pomoci tepla se do těla uvolňují z rašeliny minerální a organické látky. Pozitivně působí také na artrózu nebo na bolesti hluboko uložených svalů.

Kromě léčebného efektu má rašelina také výborné kosmetické účinky. Na pokožku působí regeneračně, hydratačně, prospívá její restrukturalizaci a celkovému omlazení. Výrazně zpomaluje stárnutí pokožky, zpomaluje i tvorbu vrásek. Pozitivně působí při výskytu akné, lupénky i ekzémů.

 

Balení obsahuje:
1x rašelinový nosič tepla 30x40 cm
10x jednorázový rašelinový obklad 30x40 cm

Výrobce: TORF ZIEGLER spol. s.r.o.

 

Po použití všech rašelinových obkladů z balení není nutno objednávat znovu celý set, ale pouze obklady/zábaly dle potřebné velikosti.
Nosič tepla je možné využívat opakovaně.

 

ÚČINKY RAŠELINY

Termofyzikální účinek - pozitivní účinky tepelné terapie, zejména v souvislosti s použitím přírodní rašeliny, jsou známy již po staletí. Organické a minerální látky mají schopnost dlouhodobě uchovat teplo a znovu ho příjemným způspbem uvolnit. Ve srovnání s tepelnou kapacitou vody, má rašelina 5,15 x delší tepelnou setrvačnost.

Biochemický účinek - součástí rašeliny jsou také produkty humifikačního procesu, které se při přímé aplikaci stávají součístí komplexního působení peloidu.

 

POUŽITÍ

Znovupoužitelný nosič tepla ohřejeme ve vodní lázni nebo prostřednictvím ohřevné vany, která je k tomuto účelu určena. Rašelinový nosič tepla doporučujeme zahřát na teplotu 50-65 ° C po dobu 25 - 50 minut. Obklad přiložíme na nosič tepla nepropustnou stranou. Necháme po dobu 3 minut ohřát, abychom zabránili tepelnému šoku. Po ohřátí obklad přiložíme na postižené místo propustnou částí na tělo a na nepropustnou část přiložíme nosič tepla. Necháme působit 20-25 minut, pokud lékař nedoporučí jinak. Poté pokožku otřeme mokrou žínkou, obklad vyhodíme a nosič uschováme pro další použití. Jednorázový rašelinový obklad se doporučuje aplikovat 1 x denně.

 

KONTRAINDIKACE

Neaplikujte rašelinové zábaly v těchto případech:

  • těhotenství (s aplikací podél páteře)

  • dekompenzovaná kardiologická onemocnění a těžké oběhové poruchy

  • horečnaté stavy

  • přecitlivělost na teplo

  • otevřená poranění kůže, krvácení

  • otoky

  • alergie na huminové kyseliny

 

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE

Nikdy nepokládejte nahřátý nosič tepla přímo na lidskou pokožku. Po vyjmutí z vodní lázně vždy zkontrolujte jeho teplotu.

Nikdy rašelinový nosič tepla nevařte ve vroucí vodě, neohřívejte v pečící troubě, v mikrovlné troubě ani na grilu, může dojít k jeho poškození.

Specifikace
Váha 5.8 kg
Stojí za pozornost
Termální voda THERMELOVE, 100ml Termální voda THERMELOVE, 100ml Kód: 00181
Připraveno k odeslání
Termální voda z přírodního léčivého pramene lázní Velké Losiny. Vhodná jako doplněk při léčbě lupénky, ekzémů, akné a nejrůznějších chronických kožních problémů. Napomáhá ke zmírnění svědění a zklidňuje podrážděnou pokožku.
149 Kč
Zobrazit
Sirné mýdlo se šalvějí THERMELOVE, 100g Sirné mýdlo se šalvějí THERMELOVE, 100g Kód: 00029 6% síry
Připraveno k odeslání
Sirné mýdlo obsahuje sirnou termální vodu, gerániový a avokádový olej a šalvějové silice. Díky obsahu síry a sirné vody má výrazný antibakteriální účinek a je vítaným pomocníkem na mastnou pleť s projevy akné, lupénky a nejrůznějších ekzémů.
169 Kč
Zobrazit
Rašelinová koupel 1l Rašelinová koupel 1l Kód: 00083
Připraveno k odeslání
Přírodní rašelina do koupele. Čistá balneologická rašelina vhodná k přípravě léčivých koupelí. Balneorašelina Vám svými plnohodnotnými přírodními aktivními látkami navodí pocit znovuzrození a očištění.
59 Kč
Zobrazit
Jednorázový rašelinový zábal 15x40cm Jednorázový rašelinový zábal 15x40cm Kód: 00071
Připraveno k odeslání
Jednorázový rašelinový zábal uvolňuje svalové napětí a poskytuje rychlou úlevu při bolestech zad, svalů a kloubů, artóze a revmatických obtížích. Doporučuje se také při kožních problémech. Jedno balení obsahuje 20 kusů.
249 Kč
Zobrazit
Jednorázový rašelinový zábal 30x40cm Jednorázový rašelinový zábal 30x40cm Kód: 00072
Připraveno k odeslání
Jednorázový rašelinový zábal uvolňuje svalové napětí a poskytuje rychlou úlevu při bolestech zad, svalů a kloubů, artóze a revmatických obtížích. Doporučuje se také při kožních problémech. Jedno balení obsahuje 10 kusů.
249 Kč
Zobrazit
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.