Domů / Novinky / Rašelinové masky, koupele a zábaly

Rašelinové masky, koupele a zábaly

Rašelinové masky, koupele a zábaly SFAGNUM - Lovespa    Z důvodu velkého zájmu jsme naši nabídku rozšířili také o rašelinu. Rašelinové produkty jsou v současné době stále více oblíbené i pro domácí použití a není se čemu divit. Produkty jsou bohatým zdrojem minerálů a huminových kyselin, které blahodárně působí nejen na pleť, ale i celé lidské tělo. Mají vynikající účinky při revmatických chorobách a artrózách, přináší úlevu při bolestech zad, kloubů a svalů a pomáhají při léčbě mnoha kožních problémů.

Málokdo ví, že rašelinové koupele a zábaly už nejsou pouze výsadou lázní a specializovaných rehabilitačních zařízení. Nyní si můžete vaše malé lázně udělat i u vás doma. Vedle naší tradiční lázeňské kosmetiky THERMELOVE a SINOVA bychom Vám rádi nabídli také několik produktů z rašeliny a jílu. Tyto produkty se vyznačují vysokým obsahem minerálních látek a huminových kyselin, které jsou obsaženy v rašelinách těžených v ekologicky nezatížených lokalitách především v České republice.

 

Peloidy - skutečné dary přírody 

Slovo peloid pochází z řeckého slova „pelos“ a znamená slatinné a rašelinné zeminy, bahna apod., které mají vlastnosti a účinky přírodních léčivých zdrojů.

Rašeliny a slatinná bahna (jíly) patří mezi opravdové dary přírody. V mokrém a chladném prostředí bažin se organické zbytky rostlin a drobných živočichů rozkládají stovky a tisíce let v acidických a anaerobních podmínkách a ukládají se v mocných vrstvách. Vznik rašeliny je pozoruhodný přírodní proces, který vyžaduje velmi dlouhý čas. Za rok vznikne pouze 1 milimetr silná vrstva a tak i rašeliniště která v České republice dosahují mocnosti 8 metrů vznikala nejméně 8 000 let. Nahradit tento proces nebo jej uměle urychlit je nemožné a to dodává rašelinovým produktům unikátnost a exkluzivitu a pozitivně působí na celý lidský organismus.

V současnosti se peloidy používají předeším ve formě zábalů, koupelí a pleťových masek a díky jejich čistícím a regeneračním účinkům. Mají také mimořádné tepelné účinky – pomalu a šetrně prohřívají organismus, nepůsobí jen povrchově, ale prohřívají i hluboko uložené orgány a svaly. Nesmíme zapomínat na jejich protizánětlivý a analgetický efekt. Doporučují se osobám trpícím revmatickým onemocněním, poruchami pohybového aparátu, nervovými poruchami a jsou vhodné k regeneraci a uvolnění duševního napětí.

 

        

 

Rašelinové zábaly a koupele (naše nabídka v eshopu)

Peloidy jsou čím dal více oblíbené i v domácí péči a nelze se ničemu divit. Ani jedna dnes rostoucí rostlina se nemůže srovnávat s geneticky bohatým původem peloidů a spektrem jejich ve vodě rozpustných látek. Těžko se najde druhá látka, která z jedné strany tak jemně a efektivně očistí pokožku od škodlivých látek, jež mají zhoubný vliv, a současně z druhé strany ji dodá veškeré látky stimulující imunitní systém, podporující metabolismus a regeneraci buněk, příznivě ovlivňující centrální nervovou soustavu.

Rašelinovou koupel je nyní možné lehce připravit v pohodlí domova. Tyto rašeliny jsou speciálně upravené mletím na velmi jemnou hmotu, která neobsahuje pevné částice a je tak vhodná pro použití v domácí vaně. Po skončení koupele stačí vypustit vanu, rašelina odteče spolu s vodou, nezanáší odpad a vanu je pak možné jen opláchnout nebo jemně setřít hadříkem, nezanechává totiž žádné nesmazatelné stopy.

Rašelinová koupel má vynikající účinky při revmatických chorobách a artrózách, přináší úlevu při bolestech zad, kloubů i svalů, zlepšuje ekzémy, akné a kožní záněty, zmírňuje stavy napětí a stresu, posiluje funkci potních žláz. Pozitivní vliv má na onemocnění pohybového aparátu, při gynekologických zánětech, neurologických a civilizačních chorobách, pomáhá při léčbě lupénky, atopického ekzému, akné, uvolňuje stres, upravuje poruchy spánku a regeneruje organismus. Má také výrazné detoxikační vlastnosti.

Během zábalů a obkladů se přenáší teplo do tkání v ošetřovaném místě, zvyšuje se jejich prokrvení a zároveň se do nich uvolňují léčivé minerální látky, na které je rašelina opravdu bohatá. Tato skutečnost pak napomáhá zmírnit bolesti svalů, kloubů i páteře. Pozitivní účinky má rovněž při chronických zánětech, artróze či vertebrogenních syndromech. Rašelinové zábaly také zmírňují příznaky celulitidy a užívání výtažků z peloidů zase představuje výborný prostředek k detoxikaci organismu.

 

     

 

Pleťové masky (naše nabídka v eshopu)

Potřebujete vyčistit póry své pokožky, ale máte na to jen pár minut? Žádný problém. Detoxikační pleťové masky jsou skvělé pro mastnější pleť potýkající se s akné, ekzémy nebo jinými kožními problémy. Slouží k intezivní péči o mladou i stárnoucí pleť a dodávají pleti jas a ztracenou vitalitu. Aktivní složky s minerály a huminovými kysleninami pleť regenerují, vyživují, znatelně vyhlazují a zpomalují tvorbu vrásek.

Dopřejte si kousek lázní u Vás doma.

Váš tým Love Spa.