Domů / Novinky / Rašelinové masky, koupele a zábaly

Rašelinové masky, koupele a zábaly

Rašelinové masky, koupele a zábaly SFAGNUM - Lovespa    Rašelinové produkty jsou v současné době čím dál více oblíbené jak v lázeňské péči, tak i pro domácí použití a není se čemu divit. Tyto skutečné dary přírody jsou bohatým zdrojem minerálů a huminových kyselin, které blahodárně působí nejen na pleť, ale i celé lidské tělo. Mají vynikající účinky při revmatických chorobách a artrózách, přináší úlevu při bolestech zad, kloubů a svalů a pomáhají při léčbě mnoha kožních problémů.

Málokdo ví, že rašelinové koupele a zábaly už nejsou pouze výsadou lázní a specializovaných rehabilitačních zařízení. Nyní si můžete vaše malé lázně udělat i u vás doma! Vedle naší tradiční lázeňské kosmetiky THERMELOVE a SINOVA jsme pro Vás nově naskladnili portoflio výrobků z rašeliny a jílu východočeské firmy SFAGNUM. Tyto produkty se vyznačují vysokým obsahem minerálních látek a huminových kyselin, které jsou obsaženy v rašelinách těžených v ekologicky nezatížených lokalitách v České republice a Lotyšsku.

 

 

Peloidy - skutečné dary přírody 

Slovo peloid pochází z řeckého slova „pelos“ a znamená slatinné a rašelinné zeminy, bahna apod., které mají vlastnosti a účinky přírodních léčebných zdrojů. Rašeliny využívané v produktech SFAGNUM jsou pravidelně testovány Referenční laboratoří pro přírodní léčivé zdroje Ministerstva zdravotnictví ČR, která zaručuje jejich kvalitu a nezávadnost.

Rašeliny a slatinná bahna (jíly) patří mezi opravdové dary přírody. V mokrém a chladném prostředí bažin se organické zbytky rostlin a drobných živočichů rozkládají stovky a tisíce let v acidických a anaerobních podmínkách a ukládají se v mocných vrstvách. Vznik rašeliny je pozoruhodný přírodní proces, který vyžaduje velmi dlouhý čas. Za rok vznikne pouze 1 milimetr silná vrstva a tak i rašeliniště která v České republice dosahují mocnosti 8 metrů vznikala nejméně 8 000 let. Nahradit tento proces nebo jej uměle urychlit je nemožné a to dodává rašelinovým produktům unikátnost a exkluzivitu.

V pravěku měla rašeliniště značný rituální význam. V době bronzové a železná byla považována za domov důchů a bohů, nebo s nimi byla jinak spojována. Některá severoevropská rašeliniště ukázala schopnost uchovat živočišné tkáně na tisíciletí. Dokonale konzervované zbytky lidských těl byly nalezneny také na mnoha místech po celém světě díky působení huminových kyselin. Tyto nálezy nám po staletí dokazují unikátní vlastnosti rašelinových produktů pozitivně působit na celý lidský organismus.

V současnosti se peloidy používají ve formě zábalů, koupelí, pleťových masek a také výtažků z rašeliny díky jejich bakteriostatickým, čistícím a regeneračním účinkům. Mají také mimořádné tepelné účinky – pomalu a šetrně prohřívají organismus, nepůsobí jen povrchově, ale prohřívají i hluboko uložené orgány a svaly. Nesmíme zapomínat na jejich protizánětlivý a analgetický efekt. Doporučují se osobám trpícím revmatickým onemocněním, poruchami pohybového aparátu, nervovými poruchami a jsou vhodné k regeneraci a uvolnění duševního napětí.

 

        

 

Rašelinové zábaly a koupele (naše nabídka v eshopu)

Peloidy jsou čím dal více oblíbené i v domácí péči a nelze se ničemu divit. Ani jedna dnes rostoucí rostlina se nemůže srovnávat s geneticky bohatým původem peloidů a spektrem jejich ve vodě rozpustných látek. Těžko se najde druhá látka, která z jedné strany tak jemně a efektivně očistí pokožku od škodlivých látek, jež mají zhoubný vliv, a současně z druhé strany ji dodá veškeré látky stimulující imunitní systém, podporující metabolismus a regeneraci buněk, příznivě ovlivňující centrální nervovou soustavu.

Rašelinovou koupel je nyní s produkty SFAGNUM možné lehce připravit v pohodlí domova. Tyto rašeliny jsou speciálně upravené mletím a kutrováním na velmi jemnou hmotu, která neobsahuje pevné částice a je tak vhodná pro použití v domácí vaně. Po skončení koupele stačí vypustit vanu, rašelina odteče spolu s vodou, nezanáší odpad a vanu je pak možné jen opláchnout nebo jemně setřít hadříkem, nezanechává totiž žádné nesmazatelné stopy.

Rašelinová koupel má vynikající účinky při revmatických chorobách a artrózách, přináší úlevu při bolestech zad, kloubů i svalů, zlepšuje ekzémy, akné a kožní záněty, zmírňuje stavy napětí a stresu, posiluje funkci potních žláz. Pozitivní vliv má na onemocnění pohybového aparátu, při gynekologických zánětech, neurologických a civilizačních chorobách, pomáhá při léčbě lupénky, atopického ekzému, akné, uvolňuje stres, upravuje poruchy spánku a regeneruje organismus. Má také výrazné detoxikační vlastnosti.

Během zábalů a obkladů se přenáší teplo do tkání v ošetřovaném místě, zvyšuje se jejich prokrvení a zároveň se do nich uvolňují léčivé minerální látky, na které je rašelina opravdu bohatá. Tato skutečnost pak napomáhá zmírnit bolesti svalů, kloubů i páteře. Pozitivní účinky má rovněž při chronických zánětech, artróze či vertebrogenních syndromech. Rašelinové zábaly také zmírňují příznaky celulitidy a užívání výtažků z peloidů zase představuje výborný prostředek k detoxikaci organismu.

 

     

 

Pleťové masky (naše nabídka v eshopu)

Potřebujete vyčistit póry své pokožky, ale máte na to jen pár minut? Žádný problém. Detoxikační pleťové masky jsou skvělé pro mastnější pleť potýkající se s akné, ekzémy nebo jinými kožními problémy. Slouží k intezivní péči o mladou i stárnoucí pleť a dodávají pleti jas a ztracenou vitalitu. Aktivní složky s minerály a huminovými kysleninami pleť regenerují, vyživují, znatelně vyhlazují a zpomalují tvorbu vrásek.

Pokud máte pocit, že by si vaše pleť po tomto důkladném vysušení zasloužila i pořádnou porci hydratace, vyzkoušejte některý z našich hydratačních krémů nebo oleogelů. Díky své jemné konzistenci se lehce roztírají a výborně se vstřebávají do pokožky. Při aplikaci pleťových masek doporučujeme na důkladně omytou a jemně navlhčenou pleť nanést slabou vrstvu masky a nechat působit do jejího úplného zaschnutí. Pleť pak opláchnout vodou a ošetřit některým z hydratačních krémů nebo oleogelů. Složení a detailní postupy k aplikaci rašelinových výrobků naleznete v detailech jednotlivých produktů.

 

Přejeme Vám příjemnou relaxaci ve vašich malých domácích lázních!

Team Lovespa.cz