Domů / Novinky / Správná péče o pokožku v zimě a mrazu

Správná péče o pokožku v zimě a mrazu

Správná péče o pokožku v zimě a mrazu - Lovespa    Letošní zima přinesla velké množství sněhu a spolu s ním také ostrý a chladným vítr a teploty hluboko pod bodem mrazu. Proto je nutno chránit naši pokožku proti těmto nepříznivým vlivům a dopřát jí co nejvyváženější péči. Tyto zimní faktory totiž vzájemným spolupůsobením urychlují stárnutí kůže a studený vítr navíc zesiluje negativní účinek UV záření.
 
Poškození kůže je v zimě intenzivnější, kůže se stává hrubší, tuhou, vrásčitou s nestejnoměrným zabarvením. Na povrch vystupují jemné žilky a opakované vystavení vlhkosti působí zčervenání kůže, ztrátu vláčnosti a šupení pokožky. Nepříznivě se na pokožce podepisují také přechody mezi teplým interiérovým a zevním chladným prostředím. Měli bychom proto klást v zimě důraz na pravidelnou a správnou péči o naši pokožku.
 
 
 
V zimním období je nesmírně důležité kůži zvláčňovat vhodnými krémy, jejichž výběr by se měl řídit především typem pokožky. Výborným hydratačním pomocníkem z naší nabídky je například pleťový krém THERMELOVE s gerániovým olejem. V zimě bychom ale neměli aplikovat hydratační přípravky a pleťové vody krátce před odchodem do chladného a mrazivého prostředí. Ideální je nechat používané přípravky pokožkou řádně vstřebat. Měli bychom také hydratovat kůži adekvátním pitným režimem, hydratační krémy aplikovat spíše na noc a vyhýbat se místům s nadměrným vytápěním. Pro pobyt venku je vhodné volit výživné krémy s vitamíny, panthenolem, ceramidy a jinými ochrannými a výživnými substancemi.
 
Není tak úplně pravda, že v zimě není vhodné aplikovat hydratační krém či make-up. Je však třeba zvolit adekvátní texturu. V prostředí s extrémním mrazem či silným větrem se velmi dobře uplatní ochranné a tzv." cold " krémy, které jsou hutné a vytváří na pokožce ochranný film. Zimní období však má i svá pozitiva, pokud zvažujete estetický či chirurgický zákrok. Je to ideální doba pro provedení veškerých korektivních zákroků tj. vyříznutí znamének, laserový resurfaceing, ošetření IPL světlem, dermabraze, korekce výplňovými materiály, apod.
 
 
Co dalšího můžeme pro svoji pokožku udělat?

- Nezapomínejme na ruce, jsou bezprostředně vystaveny kontaktu s chladnými předměty. Opakovaným mytím rukou je kůže v mrazivém období citlivější, ale výživné krémy mohou          ruce dobře ochránit.

- Neopomíjeme také vhodnou péči o rty, které jsou v kontaktu se slinami a v mrazu jsou náchylné k rozpraskání.

- Nejen na horách je dobré volit produkty s vhodným UV filtrem jako prevenci před poškozením pokožky UV zářením.

- Vhodné jsou v zimě také výživové doplňky s vitaminy, koenzymem Q 10, omega 6 mastnými kyselinami, kyselinou linoleovou a esenciálními mastnými kyselinami.

Jak upravit líčení v zimních měsících?

- Vybírejme vhodný typ make-upu a vždy používejme ochranný balsám, lesk nebo rtěnku na rty.

- Čím více vrstev, tím lépe. Jako vzor nám dobře poslouží analogie s oblékáním v chladném období.

 


 

Co dělat, když prochladnete?
Po návratu domů z mrazivé zimní  procházky je ideální aplikovat na pokožku prohřívací přípravky, jako například Relaxační oleogel THERMELOVE. Ten prohřívá pokožku díky unikátní kombinaci rostlinných složek a zároveň výborně hydratuje a regeneruje pokožku. Velmi vhodná je také dostatečná relaxace a prohřívání organismu koupelemi s přísadou různých rostlinných olejů nebo výtažků. Díky Koupelovovým solím THERMELOVE nebo rašelinovým koupelím lze během okamžiku pohodlně vytvořit kousek lázní přímo u vás doma v koupelně. Pomohou vám uvolnit a prohřát celé tělo i duši. Po koupeli lze tělo zvláčnit pomocí tělového mléka THERMELOVE s panthenolem. Pokud to váš zdravotní stav dovolí, vhodná je na prohřátí také návštěva sauny.
 
Víte, že…

- Kdo svoji pokožku správně promašťuje a hydratuje, prokazatelně a na první pohled stárne pomaleji?

- Tzv. "husí kůže“, je reakcí na chlad, která má zajistit vyloučení malého množství mazu, který pokryje kožní povrch a tím jej    chrání proti nepříznivému chladu?

- Správně promaštěná a hydratovaná kůže umí zabránit průniku bakterií, virů a kvasinek do organismu.

 

Přejeme Vám hezký zbytek zimy.
Tým Lovespa