Domů / Novinky / Trápí vás v létě plísně a kvasinky? Zkuste sirné mýdlo z termálních lázní!

Trápí vás v létě plísně a kvasinky? Zkuste sirné mýdlo z termálních lázní!

Trápí vás v létě plísně a kvasinky? Zkuste sirné mýdlo z termálních lázní! - Lovespa    Teplé letní počasí přímo vyzývá k výletům, kempování a letním radovánkám u vody. Pobyty v přírodě a na koupalištích jsou ale občas provázeny sníženou úrovní hygieny, sdílením sociálního zařízení v kempech a u bazénů, a to je ve většině případů provázeno výskytem plísní a kvasinek všeho druhu. Jak jim předcházet a v případě obtíží s nimi rychle zatočit díky našemu sirnému mýdlu THERMELOVE s termální vodou si přečtěte níže!

 

V letním období se čím dal častěji potýkáme s extrémními teplotními výkyvy, které jsou velmi zatěžující nejen pro náš termoregulační systém, ale také pro pokožku, která je jeho součástí. Pobyty v přírodě a na koupalištích jsou občas provázeny sníženou úrovní hygieny, sdílením sociálního zařízení v kempech a u bazénů. Delší pěší výlety a horské túry pak provází nutnost delšího pobytu v uzavřené pevné obuvi. A kde je vlhko a teplo, tam se často vyskytují nejrůznější plísně a kvasinky, které přitěžují jak lidem s citlivou pokožkou, tak i těm úplně zdravým. Ne každý kožní problém lze totiž vyléčit hned a velkou část klientely v dermatologických ordinacích po skončení prázdnin tvoří pacienti s plísní v meziprstí, mykózou nehtů, kvasinkovým postižením v oblastech zapářky aj.

 

 

Rychlým a efektivním řešením, jak se vyhnout uvedeným letním problémům, může být pravidelné preventivní používání sirného mýdla. Sirné mýdlo THERMELOVE (129 Kč) obsahuje termální vodu z přírodního léčivého pramene lázní Velké Losiny, přírodní oleje a silice a 6% síry. Obsažená síra má výborné antiseptické a antibakteriální účinky, snižuje svědivé projevy kožních obtíží, zklidňuje pokožku a působí i proti plísním. Své uplatnění nachází především v letním období jako preventivní prostředek při cestování. Velikost mýdla je vhodná i pro úsporné cestovatele, vejde se do každé kosmetické kapsičky a jeho využití je opravdu mnohostranné. Mýdlo je díky obsahu síry a sirné termální vody doporučováno k péči o pokožku postiženou ekzémy, lupénkou nebo akné a je vhodným pomocníkem jak pro dospělou, tak i dětskou pokožku.

 

Mýdlo si díky výrobě zastudena zachovává všechny výživné látky, minerály a vitamíny obsažené v přírodních olejích a bylinných extraktech. Kromě síry obsahuje mýdlo také směs olejů a přírodních silic. Avokádový olej má příznivé účinky při chorobách kůže a sliznic, podporuje obnovu kožních buněk a přispívá tak k regeneraci a změkčování ztvrdlé pokožky. Šalvěj lékařská má po tisíce let známé antibakteriální a protizánětlivé účinky a pozitivně působí na projevy akné, poranění kůže a ekzémy. Gerániový olej podporuje oběhový a lymfatický systém a tím zajišťuje pleti lepší výživu a rychlejší odvod odpadních látek. Mýdlo je dermatologicky testováno, není parfémováno syntetickými parfémy a obsahuje pouze rostlinné silice. Je vhodné na citlivou i podrážděnou pokožku. Vyzkoušet můžete také sirné mýdlo s gerániovým olejem SINOVA (129 Kč), které obsahuje sirnou vodu z přírodního léčivého pramene lázní Ostrožská Nová Ves.

 

Hodně letních radovánek bez nepříjemných následků Vám přeje

Tým Lovespa.cz