Domů / Novinky / Zahřejte se v zimě voňavou koupelí

Zahřejte se v zimě voňavou koupelí

Zahřejte se v zimě voňavou koupelí - Lovespa    Koupele patří v lázních k nejžádanějším procedurám a mají na naše tělo i duši velmi příznivé účinky. V našem sortimentu značky THERMELOVE najdete několik koupelových solí s obsahem přírodních esencí a éterických olejů. Tyto soli jsou vyrobeny podle originálních receptur a sestaveny na základě poznatků o vzájemných účincích soli a léčivých rostlin na lidský organismus. Díky nim si tak můžete během okamžiku vytvořit opravdový „Kousek lázní u Vás doma“. Začněme ale pěkně po pořádku. Kde se sůl vzala a jak působí na lidský organismus?

Původ a výskyt soli

Nejstarší těžba soli je doložena z Číny z třetího tisíciletí před n.l. V přírodě se vyskytuje buď jako roztok v mořské vodě nebo v tuhém skupenství, kdy tvoří mohutná podzemní, dokonale zakonzervovaná ložiska kamenných krystalů. Rozlišujeme tak sůl mořskou a sůl kamennou. Pro výrobu koupelových solí značky THERMELOVE využíváme kvalitní kamennou sůl z Alpských ložisek na jihu Německa. Tyto hluboko uložené vrstvy jsou po tisíciletí ukryté před vnějšími znečišťujícími vlivy a zaručují tak dokonalou čistotu krystalů. Stále rostoucí znečišťování životního prostředí se totiž odráží také na čistotě moří a z nich těžené mořské soli. Tu je následně často potřeba chemicky čistit. Využitím kamenné soli z hlubokých dolů je tak dosaženo nejvyšší možné čistoty soli, která je navíc obohacená o stopová množství cenných minerálů.

 

 

Sůl a lidský organismus

Sůl je nepostradatelnou složkou potravy člověka. Každý člověk jí denně spotřebuje okolo 7-10 g a tělo ji pak využívá při tvorbě červených krvinek, udržování osmotického tlaku krve nebo tvorbě kyseliny chlorovodíkové v žaludku, která je důležitá pro trávení potravy. Nachází se také ve svalech, krevní plasmě a chrupavkovitých a kostních tkáních. Sůl je potřebná pro kvalitní přenos nervových vzruchů, svalovou činnost, reguluje krevní tlak a pomáhá udržovat rovnováhu tělesných tekutin uvnitř buněk. Přírodní koupelové soli tak napomáhají zlepšení krevního oběhu v lidském těle a zlepšují odvod škodlivých látek. Pravidelné koupele s příměsí solí podporují i trávení, látkovou výměnu, odbourávání bílkovin a mají vliv i na proces tvorby buněk.

Relaxační koupelové soli THERMELOVE

Synergický účinek kvalitní soli, rostlinných extraktů a přírodních olejů v solích značky THERMELOVE má očišťující, prohřívací a posilující účinky. Koupele se doporučují jako podpůrný prostředek při onemocněních kůže, revmatizmu, zánětech, stresu, poruchách spánku, bolestech svalů a kloubů a spolu s horkými koupelemi přispívají k posílení imunity. Vyšší koncentrace soli podporuje vylučování škodlivých látek z těla a příjem zdraví prospěšných minerálních látek.

Přírodní extrakty a silice obsažené v solích mají blahodárné účinky na pleť se sklony k akné, antiseptické a antibakteriální účinky, osvěžují a povzbuzují pokožku i celý organismus. Podporují funkci oběhového a lymfatického systému a tím zajišťují pleti lepší výživu. Veškeré výrobky jsou dermatologicky testované, neobsahují konzervanty typu parabenů a nejsou parfémovány syntetickými parfémy. Obsahují pouze rostlinné silice a jejich směsi.
 

Pohodový „Kousek lázní u Vás doma“ Vám přeje

Tým Lovespa.cz