Domů / Novinky / Zimní péče o pleť

Zimní péče o pleť

Zimní péče o pleť - Lovespa    Zima je ročním obdobím, na které se přibližně polovina populace nadšeně těší a přibližně stejná polovina zimu prostě nemusí. Venku sněží, mrzne a pokožka dostává zabrat. Je proto velmi důležité se o ni v zimním období správně starat.

Je nesmírně důležité kůži promazávat a zvláčňovat vhodnými prostředky, jejichž výběr by se měl řídit především typem pokožky. Vhodné je promazávat v zimě i tělo. "Správná a pravidelná hydratace vhodnými krémy a tělovými mléky je první ochrana proti vzplanutí ekzému," doporučuje kožní lékařka MUDr. Jana Povalová a doplňuje: "Promazávací prostředky napomáhají udržovat vlhkost a hydrataci kůže. V zimě určitě platí pravidlo, že čím mastnější je pokožka, tím lepší, proto používejte hutnější krémy. Důležité je aplikovat hydratační krém na ruce i několikrát denně, zejména po jejich mytí. Vhodné je také namazat po koupání i celé tělo. Ideální jsou k tomu hydratační tělová mléka. "Doporučit z naší nabídky můžeme hydratační tělové mléko THERMELOVE s panthenolem a  jemný regenerační krém THERMELOVE, který obsahuje mandlový olej a je vhodný pro všechny typy pleti. Krémy a mléka pokožku zvláčňují, zjemňují a zabraňují jejímu vysušování.

Také je velmi vhodné v zimním období pokožku v klimatizovaných a vytopených místnostech hydratovat. K tomu je ideální třeba právě Termální voda ve spreji.  Ale pozor, v zimě bychom neměli aplikovat hydratační přípravky a pleťové vody krátce před odchodem do chladného a mrazivého prostředí. Ideální je nechat používané přípravky pokožkou řádně vstřebat.

K prohřátí těla jsou v zimě velmi prospěšné koupele v minerálních solích. Jsou důležité zároveň také díky vysokému obsahu minerálů významných pro lidský organismus a k posílení imunity. Letošní zimu jsou nejoblíbenější 100%  přírodní koupelové soli - magnéziová sůl a sůl z mrtvého moře. Minerály se právě formou koupelí přes pokožku dobře vstřebávají do těla. Koupele jsou základem lázeňské léčby a také jednou z nejoblíbenějších lázeňských procedur. Poznejte uzdravující sílu přírody a dopřejte si „Kousek lázní u Vás doma“.

... víte, že ten, kdo svoji pokožku správně promašťuje a hydratuje, prokazatelně a už na první pohled stárne pomaleji?

Přejeme Vám příjemný zbytek zimy a především pevné zdraví.

Tým Love Spa