Domů / Novinky / Epsomská sůl a její účinky

Epsomská sůl a její účinky

Epsomská sůl a její účinky - Lovespa    Epsomská sůl obsahuje velké množství hořčíku a síry, proto jsou koupele v této soli velmi oblíbené. Sůl má mnoho příznivých účinků na zdraví a v následujícím článku se pokusíme zodpovědět Vaše nejčastější dotazy týkající se naší Epsomské soli THERMELOVE®.

Koupele v Epsomské soli doplňují do těla chybějící minerály a přispívají k uvolňování svalů, relaxaci a detoxikaci organismu. Koupele s Epsomskou solí zmírňují také bolesti kloubů, snižují stres, ovlivňují naše zažívání a v neposlední řadě působí příznivě také na pokožku s kožními problémy, ale vezměme to od začátku…

Co je Epsomská sůl

Tato sůl dostala svoje jméno podle anglických hořkých pramenů ve městě Epsom v hrabství Surrey v Anglii. Její správné označení je Magnesium Sulfate, neboli síran hořečnatý, ale často se jí říká také hořká sůl. Jsou to malé, bílé, hořké a v teplé vodě dobře rozpustné krystalky podobné kuchyňské soli.  

Epsomská sůl THERMELOVE®

Na trhu existuje Epsomská sůl v mnoha kvalitách. Naše Epsomská sůl THERMELOVE® je nejvyšší prémiové kvality a obsažené minerály se velmi dobře vstřebávají při koupeli do těla. Epsomská sůl obsahuje 13% síry a 9,8% hořčíku. Epsomská sůl THERMELOVE® je vhodná pro celkové relaxační i detoxikační koupele a také na koupele nohou.

Jaké účinky má Epsomská sůl?

Epsomská sůl je přírodním zdrojem hořčíku a síry a její hlavní účinky na lidské tělo a naše zdraví souvisí s vysokým obsahem těchto dvou minerálů a jejich doplněním přes kůži do organismu. S ohledem na současný rychlý způsob života dochází často k poklesu hladiny hořčíku. Epsomská sůl napomáhá k doplnění hořčíku do těla a tím ke snížení stresu a napětí, zlepšuje spánek.

Hořčík je důležitý také pro uvolnění svalů, jejich regeneraci a celkově přispívá k uvolnění svalového napětí po sportovních výkonech. Koupele v Epsomské soli mají celkově pozitivní vliv na zmírnění bolestí při problémech s pohybovým aparátem a kloubních obtížích.

Hořčík obsažený v Epsomské soli stimuluje i tvorbu trávicích enzymů a podporuje tak správný průběh procesu trávení. Koupele v Epsomské soli jsou tedy vhodné také ke zlepšení trávení a zažívání.

Síra zase napomáhá k očistě těla i kůže a díky jejímu vysokému obsahu přispívá Epsomská sůl k péči o pokožku, napomáhá její regeneraci a revitalizaci a má vliv i na kvalitu vlasů a nehtů. Je všeobecně známo, že síra má antiseptické, antibakteriální a protisvědivé účinky. Koupele tak zlepšují stav pokožky se sklonem k výskytu kožních onemocnění jako je ekzém, lupénka či akné. Sůl je vhodná také ke koupelím nohou při výskytu plísní a k neutralizaci jejich zápachu.

Kolik Epsomské soli dát do vany?

Doporučujeme nasypat do vany 250-500g Epsomské soli THERMELOVE® a rozpustit ji v teplé vodě.
Podle Vaší hmotnosti a množství vody dejte polovinu nebo celý sáček. Ponořte se do připravené lázně a odpočívejte. Ve vodě nezůstávejte déle jak 20 minut. Po koupeli se opláchněte vlažnou vodou a následně relaxujte ještě další čtvrthodinku na lůžku pod přikrývkou.

Jak často se koupat v Epsomské soli?

Pro detoxikaci doporučujeme koupel pravidelně 2-3x týdně po dobu jednoho měsíce. Jedno z detoxikačních schémat může vypadat takto: 1. týden koupel 3 x týdně, 2. týden koupel 3 x týdně, 3. týden koupel 2 x týdně, 4. týden koupel 2 x týdně.

Přírodní koupelové soli THERMELOVE®

Značka lázeňské dermokosmetiky THERMELOVE® nabízí také:

Všechny tyto soli jsou 100% přírodní a nejvyšší prémiové kvality. Zastavte se a dopřejte svému tělu i mysli zaslouženou relaxaci v domácí lázni. Díky vysokému obsahu minerálů přispívají koupelové soli THERMELOVE® k uvolnění těla i duše a celkově k posílení imunity.

Přejeme Vám hezké jaro.

Team THERMELOVE