Domů / Novinky / Lupy ve vlasech

Lupy ve vlasech

Lupy ve vlasech - Lovespa    Lupy ve vlasech jsou běžným problémem u většiny populace. Jedná se o odlupování kousků kůže. Není to nic závažného, nejčastěji nám však lupy vadí právě z estetických důvodů. Jak na ně Vám poradíme v následujícím článku.

Proč se dělají lupy ve vlasech?

Příčin může být více. Jedno je ale jisté, že lupy nejsou způsobeny nedostatečnou hygienou, mohou být jen zřetelnější, pokud se vlasy nemyjí pravidelně. Za jednu z hlavních příčin lupů se považuje nevhodná kosmetika nebo její nedostatečné oplachování vodou, což může způsobovat jejich nadměrnou tvorbu. K tomu patří ale celá řada dalších faktorů, které mají na jejich vzniku nemalý podíl. Nelze opomenout stresovou zátěž, chladné počasí, nošení čepic v zimním období, suchou pokožku, chybějící vitaminy a stopové prvky jako zinek a selen a také zvýšenou sekreci mazových žláz u mastné pleti. Lupy mohou být ale také průvodním projevem při mnoha jiných kožních onemocněních na těle jako je ekzém, dermatitida či kvasinková infekce, toto vše již ale patří do odborné ambulance dermatologa.

Co jsou to lupy a jaké jsou jejich projevy

Lupy jsou malé šupinky odlupující se kůže z vlasové pokožky, které vznikají jako důsledek nadměrné tvorby odumřelých částí. Tyto šupinky mohou být suché nebo mastné. Často je doprovází svědivá pokožka hlavy. Lupy se obvykle hromadí ve vlasech a na ramenou a jsou videtelné nejvíce na tmavých vlasech nebo tmavém oblečení. Projevy se často zhoršují během podzimních a zimních měsíců, kdy je vzduch suchý, ale mohou se objevit kdykoliv. Pokud jste ve stresu, příznaky a symptomy mohou být výraznější.  Doprovázejícím projevem muže být také červená, zanícená kůže jako reakce na některé nevyhovující produkty. Zde je nutné pomýšlet i na probíhající kontaktní dermatitidu.

Jak omezit tvorbu lupů

Tvorbu lupů je možné snížit. Svědění a odlupovaní lupů lze téměř vždy kontrolovat a do určité míry i omezit. Když se jedná o mírné projevy lupů, je vhodné nejdříve zkusit pravidelné čištění vlasové pokožky s masáží jemným šamponem, aby se snížila tvorbu mazu a kožních buněk. Pokud však potíže přetrvávají a jsou stále více viditelnější, je třeba použít vhodný šampon proti lupům. Ideální jsou šampony proti lupům s přírodními ingrediencemi, bylinami, termální vodou nebo sírou, které mají zejména antibakteriální a protikvasinkový účinek.

Šampon proti lupům THERMELOVE

Šampon THERMELOVE proti lupům se sírou

Šampon THERMELOVE se sírou proti lupům je vhodný k péči o vlasy a vlasovou pokožku pro všechny, kteří mají problémy s tvorbou lupů, maštěním vlasů nebo jinými kožními problémy v této oblasti. Šampon obsahuje sirnou termální vodu, 1% síry a také panthenol. Unikátní kombinace použitých ingrediencí udržuje pokožku hlavy v přirozené rovnováze a omezuje tvorbu lupů. Díky panthenolu šampon pokožku regeneruje a zklidňuje. Je vhodný i pro nadměrně se mastící pokožku, s kterou úzce souvisí i zvýšená tvorba lupů. Ingredience mají antibakteriální, antiseptický i antimykotický účinek. Pro podrážděnou a svědivou pokožku je vhodný také zklidňující šampon s tea tree oil a zinekem.

Zklidňující šampon THERMELOVE

Zklidňující šampon THERMELOVE

Zklidňující šampon THERMELOVE obsahuje sirnou termální vodu z přírodního léčivého pramene lázní Velké Losiny a unikátní kombinaci ingrediencí jako je tea tree oil, zinek, urea a kyseliny mléčná. Šampon má zklidňující účinky, hydratuje pokožku a udržuje ji ve zdravé rovnováze. Zklidňující šampon je určen k běžné péči o vlasy, je vhodný k častému mytí vlasů a také jako tělový šampon při nadměrném pocení.

Zdravá pokožka hlavy znamená zdravé vlasy

Pokud by se lupy neřešily dostatečně včas, mohly by ve vlasech vzniknout větší nánosy strupů, které jsou pak obtížněji léčitelné. Proto je důležitá prevence, která spočívá ve správné péči o vlasovou pokožkuVlasy bychom si neměli mýt příliš často, ne horkou vodou a v neposlední řadě bychom měli používat správnou vlasovou kosmetiku. U většiny osob s lupy není nutná návštěva dermatologa. Pokud však příznaky přetrvávají i po použití speciálních šamponů proti lupům, poraďte se s Vaším dermatologem, který může nejlépe diagnostikovat stav Vaší vlasové pokožky.

Váš tým THERMELOVE