Domů / Novinky / Síra a kožní problémy

Síra a kožní problémy

Síra a kožní problémy - Lovespa    Síra patří mezi nejdůležitější minerály pro lidské tělo. Léčivé účinky sirných minerálních pramenů na kůži jsou známy již po staletí a také dermatologové využívají účinků síry k léčbě různých kožních problémů. Krásná a zdravá pokožka není v dnešní uspěchané době úplnou samozřejmostí a kožní problémy mohou postihnut kteroukoliv část těla a mohou mít různou závažnost.

Trápí Vás kožní problémy?

Někdy může jít jen o pár pupínků na čele v době puberty či svědění pokožky, ale jindy se neobejdete bez pomoci dermatologa. U celé řady kožních onemocnění platí, že jejich vyléčení není krátkodobou záležitostí a je komplexnějšího rázu. "Základem úspěšné léčby je úprava životního stylu – omezení stresu, úprava jídelníčku, omezení zapocení pokožky, preference vzdušných oděvů a eliminace umělých materiálů. Důležité je také volit vhodnou vlasovou a tělovou kosmetiku. Na postiženou pokožku mají velmi příznivý efekt také sirné léčivé prameny a produkty se sírou," říká MUDr. Kateřina Macháčková, kožní lékařka  lázeňského řetězce ROYAL SPA.

Účinky síry a sirných minerálních pramenů

Léčivé účinky sirných minerálních pramenů jsou známy již po staletí.  Termální prameny z lázní Velké Losiny patří co do obsahu síry mezi nejkvalitnější v České republice a jsou terapeuticky velmi účinné. Obsahují kromě síry také další minerály jako je hořčík, sodík a vápník, železo a velké množství dalších stopových prvků, které příznivě působí na kůži a lidské tělo. Ale především obsahují síru, jeden z nejdůležitějších prvků pro lidské tělo.

Síra patří k nejběžnějším prvkům v lidském těle. Je uložena ve svalech, kůži a kostech a hraje důležitou roli v mnoha fyziologických procesech. Má nezastupitelný význam při růstu vlasů, nehtů a kůže, protože keratin, který je obsažen ve vlasech a nehtech je bohatý právě na síru, stejně tak chrupavky a pojivo. "Síra napomáhá při syntéze kolagenu a tím správné tvorbě buněk a tkání důležitých pro regeneraci a má také keratolytický efekt. Snižuje množství šupin na povrchu kůže, odstraňuje zrohovatělé odumřelé kožní buňky a má výrazně pozitivní vliv na kvalitu pojivové tkáně a chrupavky," doplňuje MUDr. Macháčková.

Vlivem všech těchto biochemických pochodů má síra a sirné prameny na kůži antibakteriální, antiseptický a protizánětlivý účinek. Působí také proti plísním a sirné minerální prameny tak mohou výrazně pomoci v léčbě kožních onemocnění. Velmi se osvědčily při léčbě lupénky, ekzémů, akné a nejrůznějších chronických kožních problémů. Sirná kosmetika THERMELOVE®  má právě díky použití sirné vody z lázní Velké Losiny a přidané síře velmi příznivé účinky na problematickou pleť.

Lázeňská dermokosmetika THERMELOVE®

Na základě mnohaletých zkušeností s léčbou kožních problémů pomocí sirných pramenů v lázních jsme ve spolupráci s dermatology a dalšími odborníky vyvinuli lázeňskou dermokosmetiku THERMELOVE®. Jejím základem je právě unikátní kombinace přírodních léčivých pramenů, síry, tradičních léčivých bylin a moderních aktivních složek.

V nabídce značky THERMELOVE najdete:

 

Kožní problémy se mohou objevit v kterémkoliv ročním období a sirná dermokosmetika může být stále po ruce. Ke zhoršení kožních obtíží dochází často při stresu, v závislosti na klimatických změnách prostředí či hormonálních výkyvech jedince. Ve všech výše zmíněných případech je možné využít šamponů, krémů či mýdel značky THERMELOVE®, které obsahují unikátní kombinaci sirného pramene, přírodních olejů, bylinných extraktů a moderních aktivních složek. Jedná se o šetrný a přitom velmi efektivní doplněk léčby.

Výrobky jsou dermatologicky testované. Jsou  vhodné k péči o pokožku u osob se sklonem k tvorbě lupů, lupénce, ekzémům a dermatitidám.
Napomáhají zklidňovat podrážděnou pokožku.
    

Trápí vás nebo vaše blízké kožní problémy? Zkuste naši sirnou lázeňskou dermokosmetiku. Může vám  pomoci zmírnit vaše chronické kožní obtíže nebo napomoci v řešení i akutního kožního problému. Vyzkoušejte účinky sirných minerálních pramenů prostřednictvím této kosmetiky na vlastní kůži.

Tým Lovespa