Domů / Novinky / Vyzkoušejte na atopický ekzém termální vodu

Vyzkoušejte na atopický ekzém termální vodu

Vyzkoušejte na atopický ekzém termální vodu - Lovespa    Trápí Vás atopický ekzém? A věděli jste, že sirné termální prameny z českých lázní se využívají k léčbě celé řady kožních problémů již po staletí a napomáhají zlepšovat také atopický ekzém? Přečtěte si pár tipů, jak lze s ekzémem bojovat a jak zlepšit jeho vnější projevy.

Co je atopický ekzém?

Atopický ekzém je chronické kožní onemocnění, které způsobuje, že pokožka je červená a svědí. Je to jedno z častých kožních onemocnění a bohužel je ve většině případů celoživotní.
Stále častěji se objevuje u dětí v kojeneckém věku, ale může se objevit v kterémkoliv období života. Na jeho vznik má vliv mnoho vnitřních i vnějších faktorů. Často je výskyt atopického ekzému podmíněn geneticky. Velkou roli zde hraje porucha lipidové kožní bariéry, kdy se postupně ztenčuje svrchní vrstva pokožky, dochází ke zvýšeným ztrátám vody, snížení hydratace a zvýšení suchosti pokožky. Kůže se tím stává citlivější a dráždivější ke spouštěcím faktorům, jako jsou zejména různé mycí a čistící prostředky či jiné dráždivé látky a alergeny, které atopický ekzém zhoršují.

 

Projevy atopického ekzému

Atopický ekzém má rozdílnou podobu podle věku, proto se rozlišuje kojenecká, dětská a dospělá forma. Co se týká hlavních příznaků, popisuje je kožní lékařka MUDr. Jana Povalová: „Typickými příznaky a symptomy atopického ekzému jsou suchá, zhrubělá a šupinatá kůže. Dále je to svědění, které muže být intenzivnější především v noci. Postupně se v určitých lokalitách objevuje zarudnutí, zejména na rukou, nohou, kotnících, zápěstích, očních víčkách a v oblastech loketních a podkolenních jamek.“ Lékařka dále doplňuje: „Pokud by došlo k zanesení infekce např. zlatým stafylokokem, pak mohou být ložiska až mokvající s drobnými prasklinami a krustami na povrchu. V takovém případě je nutné vyhledat lékařskou pomoc.“

Projevy atopického ekzému jsou často závislé na celé řadě vnějších vlivů. Obecně ke zhoršení dochází hlavně na podzim a v zimě, kdy je nízká vlhkost ovzduší, přecházíme mezi vytopenými místnostmi a studeným vnějším prostředím. Pod vrstvami oblečení tak často může dojít k zapocení pokožky. Zhoršení ekzémů můžeme ale pozorovat také při různých jiných zdravotních obtížích, ať už jde o kašel, rýmu nebo zažívací potíže.

Nepříznivě působí na atopický ekzém také některé hygienické a kosmetické prostředky, používání parfémů, agresivních přísad do koupelí nebo dráždivých mycích prostředků. Svou roli při zhoršování atopického ekzému mají ale také potravinové alergeny, kterým by se měli atopici vyhýbat. Dietní opatření jako je omezení citrusových plodů a ovocných šťáv, kořeněných a ostrých jídel, mohou stav pokožky výrazně zlepšit.

 

Správná péče o pokožku s atopickým ekzémem

U většiny kožních problémů platí, že jejich řešení je komplexnějšího rázu a nejinak je tomu u atopického ekzému. Je třeba přizpůsobit jídelníček a pravidelně problematická místa promazávat a promašťovat vhodným krémem, mlékem či mastí s dobrou snášenlivostí. U každého člověka je snášenlivost a účinnost jednotlivých přípravků velmi individuální, proto je dobré, aby každý nový přípravek vyzkoušel nejdříve na malém kousku kůže a až následně ho aplikoval na postižená místa.

K péči o problematickou pokožku se sklonem k atopickému ekzému je vhodná také sirná termální voda z lázní Velké Losiny, která se v lázních používá k léčbě již několik staletí a má blahodárné účinky na pokožku. Tato termální voda je hlavní složkou české dermokosmetiky THERMELOVE® a některé produkty jsou obohaceny navíc o koloidní síru, která má antibakteriální, antiseptické a protizánětlivé účinky na kůži. „Atopickou pokožku je dobré promazávat několikrát denně a vhodná jsou k tomu naše hydratační tělová mléka THERMELOVE, která se dobře vstřebávají a roztírají. Můžete použít také hutnější krém THERMELOVE se sírou. Na ložiska ekzémů je dobré aplikovat několikrát denně také  sirnou termální vodu THERMELOVE ve spreji, která je vhodná i pro děti již od narození,“ říká Lenka Plachá, která se spolu s dermatology podílela na vývoji těchto produktů. Vyzkoušet můžete také „domácí lázeňské koupele“ v minerálních solích. Koupele patří k základním lázeňským procedurám a jsou velmi prospěšné pro pokožku i celkově pro organismus, dodají tělu potřebné minerály a mají vliv na regeneraci pokožky. Nezapomeňte po koupeli pokožku opět promazat.

 

Pokud Vám dermokosmetika THERMELOVE® se sirnou termální vodou vyhovuje, zkuste si najít čas na pobyt v lázních Velké Losiny, kde kombinace balneoterapie a fototerapie výrazně napomáhá ke zlepšení ekzémových projevů.

 

Přejeme Vám krásný den.

Team Love Spa