Domů / Novinky / Zdravá pokožka hlavy bez lupů

Zdravá pokožka hlavy bez lupů

Zdravá pokožka hlavy bez lupů  - Lovespa    Chlad, vítr, sníh i suchý vzduch v místnostech si vybírají v zimě na vlasech i pokožce svou daň. Čepice nás ochrání před vnějšími vlivy, ale může začít trpět pokožka hlavy a objeví se ve vlasech lupy.

Bohužel mnohem častěji s lupy bojujeme právě v zimě, kdy vlasová pokožka intenzivněji reaguje na chlad, teplo v místnostech, stres či nízký přísun vitaminů. Za problémy s lupy stojí více příčin, často ale dochází k zapocení pokožky právě při nošení pokrývek hlavy.  Snadno se pak přemnoží některé kožní kvasinky, které dosud s námi žili v přátelském vztahu a jsou vlastní naší pokožce, ale jejich přemnožení nastartuje právě problém s lupy. Tvorba lupů může být doprovázena také svěděním, stroupky či nepříjemnými pocity ve vlasech.

 

Při projevu kožních obtíží ve vlasech je vhodné používat šampony s obsahem síry a sirné termální vody. Jedná se o šetrný a přitom velmi efektivní doplněk léčby. Přímo proti lupům doporučujeme šampon THERMELOVE proti lupům s obsahem síry a panthenolu, který pokožku regeneruje a zklidňuje. Cíleně pro zklidnění pokožky hlavy je určen zklidňující šampon THERMELOVE, který obsahuje unikátní kombinaci ingrediencí jako je tea trea oil, urea a zinek.

 

Ať už zvolíte domácí léčbu šampony THERMELOVE, přírodními prostředky nebo požádáte o odbornou pomoc dermatologa, základ léčby je u většiny kožních obtíží vždy stejný. Zmírněte stres, dbejte na zdravou životosprávu, zamezte častým změnám teplot, pobývejte více na slunci a braňte se zapocení pokožky. Nezapomeňte, že zdraví pokožky a krása vlasů vychází i zevnitř, proto se dobře stravujte. Je důležité zásobovat tělo potravinami bohatými na zinek, jód, železo, křemík a omega-3 mastné kyseliny. 

 

Přejeme Vám krásný den.

Team Love Spa