Domů / Novinky / Znáte účinky tea tree oil?

Znáte účinky tea tree oil?

Znáte účinky tea tree oil? - Lovespa    Tea tree oil je jedním z nejúčinnějších přírodních antiseptik. Je významným pomocníkem v kosmetickém průmyslu a dá se považovat za přírodní lék, který má dezinfekční, antiseptické, antimykotické či hojivé účinky.

Tea tree oil je olej získávaný z listů Kajeputu střídavolistého a rostlině se také říká čajovník australský, ale s čajovníkem nemá nic společného. Pojmenování vzniklo pravděpodobně zkomolením názvu T-tree, které dostal podle svého charakteristického tvaru připomínajícího písmeno T. Čajovníkový olej je významným pomocníkem v kosmetickém průmyslu a dá se považovat za přírodní lék. Získává se destilací drobných lístků a na 10 litrů oleje je třeba nasbírat asi jednu tunu listů.

 

Příznivé účinky na pokožku

Čajovníková silice je jedním z nejúčinnějších přírodních antiseptik. Má desinfekční, antimikrobiální, antimykotické a antivirové vlastnosti a také analgetické a antirevmatické účinky. Navíc skvěle neutralizuje pachy. Nabízí širokou škálu příznivých účinků na pokožku, včetně těch hojivých a protizánětlivých.

 

Vítaný pomocník na vaše kožní problémy

Tea tree oil je vhodný k péči o pokožku s nejrůznějšími ekzémy, pokožku se sklonem k akné a také na plísně. Tea tree oil také napomáhá zklidnit pokožku po nadměrném slunění či poštípání hmyzem, kdy díky protisvědivým účinkům ihned ulevuje od nepříjemných pocitů. Tento olej je velmi jemný a šetrný k pokožce. Tea tree oil se používá samostatně nebo může být ve směsi s jinými prostředky.

Pokud vás trápí svědivá pokožka hlavy, dokáže zklidnit a napomoci k očistě a dezinfekci vlasové pokožky. Také dokáže pročistit vlasové folikuly podpořit růst vlasů. Šampony s obsahem tea tree oil napomáhájí eliminovat bakterie a kvasinky na vlasové pokožce a tím i výskyt lupů a šupinek.

 

Tea Tree oil & Dermokosmetika THERMELOVE®

Blahodárných účinků tea tree oil jsme využili při vývoji Zklidňujícího šamponu THERMELOVE®, ve kterém je kromě tohoto oleje obsažena i sirná termální voda a další složky jako je zinek či urea, které také napomáhají ke zklidnění a hydrataci pokožky.

Tea tree oil je obsažen také v Gelu na akné THERMELOVE®. Gel má zklidňující efekt na zarudlou a podrážděnou kůži, napomáhá ke zmírnění svědění. Přirozeně hydratuje a udržuje pokožku ve zdravé rovnováze, snižuje produkci kožního mazu

 

Výtažky z tea trea oil mají od nepaměti velmi příznivé účinky na problematickou pleť.
Vyzkoušejte je také :-)

Přejeme Vám hodně zdraví.

Team Love Spa