Domů / Ingredience / Sirná voda

Sirná voda

Sirná minerální voda z přírodního léčivého pramene lázní Ostrožská Nová Ves se řadí mezi nejkvalitnější sirné minerální vody v České republice. Obsahuje velké množství sirných sloučenin a také minerálů jako je vápník, hořčík, sodík a železo. Velmi se tato sirná voda osvědčila při léčbě kožních problémů jako je lupénka, atopický ekzém a nejrůznějších chronických kožních onemocnění. V Ostrožské Nové Vsi se používá především formou balneoterapie vanovými koupelemi k léčbě kožních, pohybových, oběhových a neurologických onemocnění. Tento přírodní léčivý zdroj je obsažen v lázeňské kosmetice SINOVA®.

Přesná charakteristika vody: středně mineralizovaná sirná voda hydrogenouhličitano-vápenato-sodno-hořečnatého typu, studená.

Zdroj obsahuje: hydrogenuhličitany 702 mg/l, sodík 76 mg/l, chloridy 5,4 mg/l, draslík 3 mg/l, vápník 104 mg/l, hořčík 33 mg/l, sírany 3 mg/l, stroncium 1mg/l a detekované další prvky a mikronutrienty jako je: baryum, lithium, železo, mangan, hliník, nikl, zinek, fluoridy, bromidy, jodidy, fosforečnany. Hydrogensulfid: 3,3 mg/l. Kyseliny: kyselina boritá 2,1 mg/l, kyselina křemičitá 25 mg/l

Sirná termální voda z přírodního léčivého pramene Žerotín z lázní Velké Losiny je obsažena v kosmetice THERMELOVE®.

OBSAŽENO V PRODUKTECH:


Výrobků na stranu: 15 25 50